دلجویی از خانواده‌های آسیب دیده از اغتشاشات اخیر

کرج - ایرنا - دادستان کل کشور با اشاره به اغتشاشات آبان ماه امسال گفت: ‌دلجویی از خانواده های آسیب دیده از اغتشاشات اخیر در حال انجام است.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری روز یکشنبه در حاشیه آیین معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در جمع خبرنگاران افزود: به دادستانی، دستگاه قضایی و استان ها تاکید کردیم که در معیت سایر دستگاه های اجرایی، ‌امنیتی و اطلاعاتی این کار انجام شود.

وی با بیان این که دولت نیز در این خصوص به صورت جدی پا به میان گذاشته است، اظهار داشت: به طور قطع این کار انجام شده و انجام خواهد شد.

منتظری در پاسخ به سوالی درباره وجود چهار زندان در استان البرز گفت: با اصل مساله زندان مشکلات زیادی در کشور داریم، اعتبارات لازم هم به لحاظ ساختمان، امکانات و هم به لحاظ سایر ملزومات که برای زندان نیاز است در اختیار سازمان زندان ها گذاشته نمی شود.

وی  با بیان این که به موجب قانون، این تکلیف دستگاه قضا و سازمان زندانهاست که در صورت امکان زندانی را در محل اقامت اصلی اش منتقل کنند خاطرنشان کرد: ‌در برخی شهرستان ها زندان مناسب نداریم و یا با کمبود جای مناسب  مواجه هستند.

منتظری با اشاره به این که در برخی از شهرستان ها وضعیت زندان ها خوب است گفت: ‌امیدواریم که کمک از سوی مجلس و دولت صورت گیرد تا بتوان این مشکل را برطرف کرد.

وی حل مشکل چهار زندان در استان البرز را نیازمند تامین اعتبار لازم از سوی دولت و مجلس عنوان کرد و گفت: حل این مشکل تنها به دست دستگاه قضایی نیست.

منتظری در  ادامه در خصوص  موضوع تعاونی میزان المحسنین در استان البرز گفت: درباره جزئیات پیش آمده برای این تعاونی اطلاعاتی ندارم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha