لاریجانی: معوقات پرستاران پرداخت شود

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تسریع در پرداخت معوقات پرستاران گفت: پیشنهاد «پرستاری در خانه» و اختصاص منابع برای اجرای این طرح در کمیسیون‌های بهداشت و درمان و تلفیق و بودجه بررسی می‌شود.

به گزارش خانه‌ ملت، علی لاریجانی روز یکشنبه در دیدار رییس و اعضای هیات رییسه شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به وضعیت استخدام پرستاران، اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی باید تعداد پرستاران براساس استاندارد افزایش پیدا کند. شورای عالی نظام پرستاری اذعان دارد که براساس کار کارشناسی به ازای هر تخت بیمارستانی ۲.۵ پرستار نیاز است و لذا دولت با قبول این شاخص باید مساله استخدام پرستاران را رفع کند.

وی پیشنهاد مسوولان نظام پرستاری درباره «پرستاری در خانه» را یادآور شد و گفت: با توجه به تصویب آئین نامه و تعرفه سیستم پرستاری در خانه باید مشکلات بیمه‌ای این افراد نیز برطرف شود.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به معوقات پرستاران تصریح کرد: پرستاران جامعه خدومی هستند و کار و مسئولیتی دشوار دارند؛ لذا ضمن قدردانی از این افراد باید هرچه سریعتر مشکل معوقاتشان حل شود البته جامعه پزشکان، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها نیز مشکل معوقات دارند که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن محاسبه میزان معوقات هربخش، باید برای یک بار این موضوع را بررسی و حل کند.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیات رییسه مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان نیز ضمن حضور در این نشست به انتخابات اخیر شورای عالی نظام پرستاری اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات درمانی و «پرستاری در خانه» در صرفه‌جویی منابع مالی تاثیرگذار است.

محمد میرزابیگی رییس شورای عالی نظام پرستاری نیز در این دیدار، اظهار داشت: در حال حاضر در رشته پرستاری ۲۰۰ دانشکده با ۶۰ هزار دانشجو داریم و ۱۴۰ هزار پرستار در شرایط کنونی در حوزه‌های مختلف خصوصی و دولتی، نیروهای مسلح و غیره مشغول خدمات هستند.

وی با تاکید بر اینکه به ازای هرتخت بیمارستانی ۲.۵ پرستار نیاز است، تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری استانداردی در این حوزه تعریف شد. ما رقم ۲.۵ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی را در نظر گرفتیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =