فن‌دایک: از اینکه توپ طلا را به «مسی» باختم، مایوس شدم

تهران- ایرنا- «ویرجیل فن‌دایک» پس از گذشت حدود یک ماه از مراسم توپ طلا و باختن به «لیونل مسی» با اختلاف ۷ رای کمتر، اعتراف کرد که بابت دوم شدن در رای گیری فرانس فوتبال، ناامید و مایوس شده است.

مسی برای ششمین بار توپ طلا را به خانه برد و با یک توپ بیشتر، از «کریستیانو رونالدو» که تاکنون پنج بار این جایزه را تصاحب کرده است، پیشی گرفت.

فن دایک برای فتح این جایزه تلاش به نسبت متقاعد کننده‌ای انجام داد و قرمزهای آنفیلد با رهبری وی در خط دفاع به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان رسیده و در فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ با اختلاف یک امتیاز کمتر از منچسترسیتی نایب قهرمان شدند.

مرد هلندی برای این موفقیت‌ها، جایزه بهترین بازیکن سال و همچنین بهترین بازیکن فصل لیگ جزیره از آن خود کرد.

اما این جوایز و دستاوردها برای بردن توپ طلا به خانه، کافی نبود و مرد ۲۸ ساله اذعان داشت که انتظار داشته توپ طلا را تصاحب کند.

وی در این باره گفت: کمی ناامید بودم با این حال تصمیم گرفتم به مراسم بروم اما در نهایت شب فوق العاده ای را سپری کردم. اینکه در جمع بهترین های فوتبال بودم همچنان برای من دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود.

فن دایک افزود: با مسی صحبت کردم البته به این دلیل که او زیاد انگلیسی حرف نمی‌زند، نمی توان آن را طولانی‌ترین مکالمه خواند اما به اندازه ای بود که مرا متقاعد کند احترامی که بین ما وجود دارد حالا بُعد دیگری هم دارد.

کاپیتان تیم ملی هلند در ادامه تاکید کرد: مجموعه فعلی لیورپول به شکلی عجیب متحد است. به اعتقاد من، لیورپول یک خانواده بزرگ است و به همین دلیل این باشگاه با من جور در می‌آید. «جیمز میلنر» هم همین نظر را دارد. همه اعضای تیم افتاده هستند. اسطوره‌های روزهای باشکوه همچون «کِنی دالگلیش» و «ایان راش» در هفته‌هایی که در اروپا بازی داریم، ما را همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =