۱ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83604222
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه ملایر: هنر برای تعالی جامعه به‌کار گرفته شود

همدان_ ایرنا_ امام جمعه ملایر گفت: هنر باید در راستای تعالی جامعه به‌کار گرفته شود و برای معرفی فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی از تمامی ظرفیت‌های این حوزه استفاده شود.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز یکشنبه در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با وی اظهار داشت: تاکنون به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابزار هنر برای رشد جامعه استفاده شده که باید بیشتر تقویت شود.

وی تاکید کرد: معرفی صحیح فرهنگ کهن ایرانی به طور قطع مردم را از فرهنگ‌های بیگانه دور می‌کند.

امام جمعه ملایر افزود: فرهنگ‌های کهن ایرانی رنگ و بوی اسلامی دارند و چنانچه این فرهنگ به طور شایسته معرفی شود، مردم هرگز به دنبال فرهنگ‌های بیگانه نمی‌روند.

حجت الاسلام برقراری توجه به پیوست فرهنگی را از ضرورت‌ها برشمرد و گفت: برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان در این زمینه شاخص است که قابل تقدیر است.

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با امام جمعه ملایر

وی ادامه داد: موسیقی، نمایش، تئاتر و سایر هنرهای فاخر و ارزشمند می‌توانند زمینه مناسبی برای فرهنگ‌سازی و ایجاد نشاط اجتماعی فراهم کنند که در این زمینه فضای مناسبی در این شهرستان وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز با ارایه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در سطح شهرستان‌ها بیان کرد: اولویت ما تقویت و ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و هنری و تلاش برای حل مشکلات این حوزه است.

احمدرضا احسانی افزود: در تلاش هستیم برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را در قالب فرهنگ اسلامی و ایرانی در سطح استان برگزار و تمامی بخش‌ها را با هم پیش ببریم.

وی ضمن تقدیر از برگزاری منظم جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان ملایر گفت: بسیاری از چالش‌ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه از طریق این شورا پیگیری می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان روز یکشنبه پس از دیدار با معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر، در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان شرکت کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =