یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب خوزستان اختصاص یافت

آبادان - ایرنا - معاون وزیر نیرو گفت: یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب خوزستان اختصاص یافته که یک سوم آن برای آبادان است.

حمیدرضا جانباز روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مناطق بحرانی و آبگرفته آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران بیان کرد:از یکهزار کیلومتر شبکه فاضلاب آبادان، ۲۸۰ کیلومتر آن به بازسازی و ۲۰۰ کیلومتر نیز به ایجاد شبکه جدید نیاز دارد.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۸ چهار هزار میلیارد ریال پروژه برای شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر تعریف شده و برای تکمیل آن حدود ۱۰هزار میلیارد ریال پول نیاز است و متناسب با تخیصص اعتبار در خصوص آن اقدام خواهد شد.

جانباز، به بارش‌ سیل‌آسای هفته گذشته در خوزستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرهای اهواز ، آبادان و خرمشهر فاقد شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی است و  شبکه فاضلاب نیز با حجم بارش اخیر همخوانی ندارد که نتیجه آن آبگیری خیابان‌ها و معابر شهرها شد.

وی افزود: به جای شبکه آب‌های سطحی به ناچار شبکه فاضلاب که برای این منظور طراحی و تکمیل نشده بود تخلیه حجم بالای آب باران را انجام داد.

معاون وزیر نیرو درباره تامین آب آشامیدنی سالم در آبادان نیز گفت: بخش زیادی از این شهرستان به لحاظ پایداری آب شرایط مطلوبی دارد یعنی با ۲ خط مجزا آب این منطقه را تامین می کنیم.

جانباز افزود: وزارت نیرو از سال‌های گذشته آب شیرین‌کن‌هایی را در این شهر احداث که تعدادی از آنها در مدار بهره‌برداری قرار دارد و احداث هفت ایستگاه بزرگ آب شیرین کن نیز در مرحله مناقصه است.

وی گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز سرعت این پروژه‌ها کاهش یافته است.

بارندگی شدید دوشنبه گذشته در خوزستان موجب آبگرفتگی در چندین شهر این استان به ویژه اهواز، آبادان ، کارون و خرمشهر شد.در فاصله چند ساعت ۱۱۲،۵ میلیمتر بارندگی در آبادان و ۷۳،۹ میلیمتر بارندگی در اهواز و کارون ثبت شد که به دلیل نبود کشش شبکه فاضلاب ، آب های سطحی به مدت چند روز در برخی مناطق این شهرها باقی ماند که هنوز برخی از مناطق دچار آبگرفتگی هستند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =