مربی تیم فوتبال زنان وچان: محکوم به پیروزی برابر بم هستیم

تهران- ایرنا- مربی تیم فوتبال زنان وچان کردستان گفت: تیم شهرداری بم چندین سال است که عنوان قهرمانی لیگ برتر را یدک می‌کشد. وچان کردستان در دیدار پایانی نیم فصل اول محکوم به پیروزی برابر این تیم است.

«سمیه شهبازی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: تیم ما این فصل را از همان ابتدا خوب شروع کرد. برد عالی در زمین سپاهان داشتیم اما در حد تیم قهرمان تمرین نمی‌کردیم. بتدریج با پیروزی برابر حریفان، حس قهرمانی در بازیکنان تقویت شد و با انگیزه و جدیت بالا به مصاف حریفان یکی پس از دیگری می‌رویم.

وی افزود: بهتری گلزن، دفاع، پاسور و نیز دروازه‌بان را در اختیار داریم. مجموعه کاملی هستیم که همدلی و تعهد رمز موفقیت تیم محسوب می‌شود. آرامش در تیم جاریست و و حامی مالی نیز در این زمینه نقش موثری ایفا می‌کند.  

مربی تیم فوتبال زنان وچان کردستان درخصوص «زهرا خواجوی» که بیش از ۹۰۰ دقیقه دروازه‌اش را بسته نگه داشته، گفت: خواجوی یکی از بهترین‌های فوتبال کشور است و آن چیزی که وی را از دیگر دروازه‌بان‌ها متمایز می‌کند، کارکرد خوب اوست. کم پیش می‌آید که چنین دروازه‌بان زبده‌ای داشته باشیم. وی با اطمینان از دروازه بیرون می‌آید و توپ‌ها را جمع می‌کند. اعتماد بنفس و سن او که متولد ۷۷ است از شاخص‌های برجسته این دروازه‌بان بشمار می‌رود.

وی یادآور شد: تیم بم چندین سال است که قهرمانی لیگ برتر فوتبال زنان را یدک می‌کشد و مهره‌های ارزشمند و خوبی دارد. پنج سال است که بازیکنان کنار هم تمرین می‌کنند و تنها تیمی بود که از نظر کادر و بازیکنان بدون تغییر بوده است. این امر کار رقیبان را سخت می‌کند زیرا تیمی است که بازیکنان آن چشم بسته یکدیگر را پیدا می‌کنند. به دلیل آنکه دیدار آخر ما در  نیم فصل اول با شهرداری بم است، محکوم به پیروزی هستیم چون بازی در زمین ما برگزار می‌شود. اگر این سه امتیاز را از شهرداری بم کسب کنیم، نیمه راه را برای قهرمانی طی کرده‌ایم.

شهبازی خاطرنشان کرد: از جمله دیدارهای دشوار تیم وچان کردستان تاکنون با شهرداری سیرجان بود. این تیم در زمین خود، حریف قدرتمندی است و قوی عمل می‌کند. دیدار با ایلام نیز برای ما همچون سیرجان دشوار بود.

وی درباره جدایی آذرخش تهران از کردستان اظهار داشت: جدایی آذرخش تهران از کردستان تاثیری نداشت چون از طرف آذرخش هرگز حمایت نشدیم. آذرخش تهران تنها یک هفته قبل از دیدار با سپاهان از تیم ما حمایت کرد. همه حمایت‌ها از طرف حامی مالی وچان از هفته سوم لیگ برتر بوده است. همین امر سبب شد تا جدایی آذرخش از کردستان تاثیری روی بازیکنان نگذارد و از نظر روحی و روانی به آنان ضربه‌ای وارد نشد. وقتی یک حامی مالی به تعهداتی که به بازیکنان می‌دهد، عمل نمی‌کند، جدایی آن سبب خوشحالی ما خواهد شد.

مربی تیم فوتبال زنان وچان کردستان درخصوص جدایی بازیکنان آذرخش از تیم وچان عنوان کرد: بازیکنان آذرخش برای رفتن از تیم وچان با ما و باشگاه صحبتی نکردند اما دیگر بر سر تمرین‌ها حاضر نمی‌شوند. چون برای کردستان ما بازی نکردند می‌توانند از این تیم بروند.

وی درباره وضعیت داورها در لیگ فوتبال زنان گفت: اشتباهات داوری در دیدارهای ما کم بوده و درباره آنان بی‌انصافی نمی‌کنم. زیرا قضاوت داوران تاکنون به گونه‌ای نبوده تا نتیجه دیدارهای وچان را تغییر دهد. همواره این اشتباهات در فوتبال مردان رخ می‌دهد و داوری در همه جای دنیا بی عیب و نقص نیست.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha