۱ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83603912
۰ نفر

برچسب‌ها

 اعضای باند پولشویی در عربستان به ۲۶ سال زندان محکوم شدند

تهران- ایرنا- "ماجد الدسیمانی" سخنگوی رسمی دادستانی کل عربستان سعودی با اشاره به شناسایی یک باند پولشویی از صدور حکم ۲۶ سال زندان برای اعضای این باند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "الجزیره"، الدسیمانی امروز یکشنبه اظهار داشت، تحقیقات اداره ویژه دادستانی کل در مورد متهمان به فعالیت تجاری پنهانی و ارتباط برقرار کردن بین داده های موجود در این خصوص و زیر نظر گرفتن این افراد و نیز بررسی حساب ها و سپرده گذاری های بانکی آنان، موجب شناسایی یک باند متشکل از سه خارجی مقیم عربستان و یک شهروند سعودی شد که در زمینه پولشویی فعالیت داشتند و به منظور پنهان کردن فعالیت غیرقانونی خود حواله هایی را بدون واردات گمرکی ثبت کرده و  فاکتور جعلی  تحویل می دادند.

وی گفت، اقدامات غیرقانونی بانکی این افراد شامل تحویل مبالغی پول به افرادی خارج از عربستان، تبدیل ارز از طریق حواله های جعلی، نقض نظام بانکی و قانون مبارزه با عدم شفافیت تجاری است و علاوه بر این قانون مبارزه با پولشویی و نظام کیفری را نقض کرده و کسب و جمع آوری غیرقانونی پول از دیگر جرائم اعضای این باند است.

الدسیمانی در توضیح این مطلب افزود: همچنین اعضای این باند به منظور سرپوش گذاشتن بر فعالیت های غیرقانونی خود به سپرده گذاری در حساب های بانکی اقدام کرده و حدود پنج میلیار ریال را به بیرون از کشور منتقل کرده اند.

وی ادامه داد، این موضوع با ادله و شواهد مستند به دادگاه ویژه ارجاع داده شد و حکم نهایی آنان صادر شد که به موجب آن مجموعا افراد این باند به ۲۶ سال زندان و شش میلیون ریال (سعودی) جریمه نقدی محکوم شدند و علاوه بر این اموال موجود در حساب های آنان که بالغ بر ۲ میلیون ریال است، مصادره شد و همچنین پس از پایان دوران حبس، معادل مدت حبس اجازه خروج از کشور را ندارند و افراد خارجی این باند نیز از عربستان اخراج می شوند.

الدسیمانی چنین جرم هایی را عامل بی ثباتی اقتصادی و مصادره ثروت های یک کشور عنوان کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =