فرماندار بابل خواستار راه‌اندازی دادگاه در مرکز بخش‌های این شهرستان شد

ساری - ایرنا - فرماندار بابل گفت : با توجه به جمعیت زیاد شهر بابل و گستردگی جغرافیایی، ایجاد دادگاه در مراکز بخش‌های مختلف این شهرستان یک ضرورت است .

شهرستان بابل با ۵۳۶ هزار نفر جمعیت، دارای ۶ بخش و هفت شهر است.

قربانعلی ولی زاده بورا روز یکشنبه در مراسم معارفه رئیس جدید دادگستری و دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان که با حضور رییس کل دادگستری مازندران برگزار شد، افزود : با توجه به اینکه بابل در حال حاضر بزرگ ترین شهرستان مازندران به لحاظ وسعت و پر جمعیت ترین شهر شمال کشور بعد از رشت است، ضرورت دارد مراکز بخش های شهرستان دارای دادگاه باشند .

 وی گفت : سه بخش بابل کنار،  لاله آباد و بندپی غربی بابل بیش ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارند که مردم این بخش ها با عبور از مسیر ۵۰ کیلومتری برای رسیدگی به پرونده قضایی خود به دادگستری بابل مراجعه می‌کنند .

ولی زاده بورا افزود : مراجعه گسترده مردم به دادگستری بابل و طی مسیر طولانی  نه تنها برای مردم مشکل و خطر آفرین است ، بلکه حجم پرونده‌ها در دادگستری بابل را افزایش داده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بابل گفت : امروز حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع تولید یکی از جدی ترین دغدغه های مسئولان و دستگاه قضایی است که امیدواریم این رویه خوب با قدرت ادامه داشته باشد.

وی افزود :  اگر خواهان جامعه با نشاط و سالم هستیم باید زمینه اشتغال پایدار را در جامعه فراهم کنیم که برای تحقق این امر به کمک و حمایت دستگاه قضایی نیاز داریم.

 فرماندار بابل گفت:  اگر برای جوانان  شغل ایجاد و شاغلان موجود را در واحدهای تولیدی حفظ کنیم ، بدون تردید مشکلات خانوادگی و مراجعه به محاکم قضایی کم خواهد شد .

در این نشست حجت الاسلام سید رضا باقریان به عنوان رئیس جدید دادگستری و حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بابل معرفی شدند .

همچنین در این مراسم از زحمات فضل الله وکیلی راد رئیس سابق دادگستری بابل و علی مرادی دادستان سابق این شهرستان قدردانی شد.

وکیلی راد به اتمام ۳۰ سال خدمت به درجه بازنشستگی نائل آمد و مرادی هم به عنوان دادستان جدید بهشهر معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =