حجت‌الاسلام مروی: آستان قدس رضوی کمک به آموزش و پرورش را وظیفه خود می‌داند

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی بر آمادگی این نهاد برای همکاری با وزارت آموزش و پرورش تاکید و بیان کرد: آستان قدس وظیفه خود می‌داند به میزان امکانات و مقدوراتش در حوزه‌های فرهنگی، قرآنی و دینی به آموزش و پرورش کمک کند.

آستان قدس رضوی روز یکشنبه به نقل از حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش در مشهد گزارش داد: آستان قدس رضوی با برخورداری از مدارس امام رضا و مهدالرضا تجارب خوبی در رویکردهای آموزشی و دینی دارد و آماده همکاری در زمینه‌های مختلف با وزارت آموزش و پرورش است.

وی افزود: شیب خدمات آموزشی باید به سوی مناطق محروم سوق یابد تا فاصله تبعیض‌های آموزشی در کشور کاهش یابد. اگر می‌خواهیم نسل آینده از تربیت صحیح برخوردار باشد باید تمام دانش‌آموزان احساس کنند که عدالت نسبی آموزشی برقرار است.

تولیت آستان قدس رضوی مهدهای کودک‌ را از حوزه‌های مورد غفلت در برقراری عدالت آموزشی توصیف و بیان کرد: مهدها به عنوان یکی از تأثیرگذارترین محیطها بر تربیت کودکان نباید مورد غفلت واقع شوند. در این راستا مصوبات خوب شورای عالی انقلاب فرهنگی که سالهاست مسکوت مانده باید احیا شوند.

وی ادامه داد: نظام اسلامی بی‌عدالتی آموزشی را برنمی‌تابد زیرا صاحبان اصلی انقلاب پابرهنگان و مستضعفان هستند. آنها انقلاب کرده، جنگ را اداره نموده و در طول ۴۰ سال پای انقلاب ایستادند ولی از نعماتش افرادی که کمترین نقش را داشتند بهره‌مند می‌شوند. وزارت آموزش و پرورش باید تدبیری برای برقراری عدالت آموزشی بیاندیشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی گفت: نباید شرایط بگونه‌ای باشد که یکسری مدارس بهترین امکانات آموزشی را داشته و قشر مرفه از آنها بهره‌مند باشند و نیازمندان و فقرا که صاحبان اصلی این انقلاب هستند از حداقل امکانات آموزشی که حق هر شهروند است، محروم بمانند.

وی همچنین به نقش مدارس در تعمیق باورهای دینی دانش‌آموزان اشاره و بیان کرد: با بخشنامه نمی‌شود جوانان را دیندار و نمازخوان کرد. در این عرصه معلمان هستند که می‌توانند مفاهیم والای دینی و ارزش‌های اسلامی را بر قلوب متعلمین خود حک و نسل جوان را با عمق دین آشنا کنند که کاری بسیار دشوار و مهم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha