نخبگان مازندرانی پایتخت‌ نشین برای توسعه زادگاهشان وارد عمل می‌شوند

ساری – ایرنا – نخبگان مازندرانی ساکن پایتخت اعلام آمادگی کرده‌اند که از طریق تشکیل کارگروه مشترکی با مدیران و کارشناسان استانی، برای شناسایی مشکلات و ارائه راه‌حل‌های مناسب، در توسعه زادگاهشان مشارکت کنند.

جمعی از نخبگان مازندرانی مقیم پایتخت شنبه شب در نشستی با استاندار مازندران در تهران اعلام کردند که کارگروه مشترک در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری، پسماند، فرهنگی و اجتماعی تشکیل شود تا اعضای آن به عنوان بازوی کارشناسی مدیریت بتوانند با ارایه برنامه های کوتاه مدت و میان مدت قدمی جهت توسعه استان بردارند.

این نشست را انجمن مازندرانی‌های مقیم تهران برنامه ریزی و برگزار کرد که در آن علاوه بر مازندرانی های دارای مسئولیت در سطوح مختلف اجرایی پایتخت، نخبگان دانشگاهی و مدیران بخش های مختلف تولیدی حضور داشتند.

بر اساس آمارهای غیررسمی دستکم یک میلیون ۵۰۰ هزار مازندرانی در حال حاضر ساکن تهران هستند و مازندرانی ها پس از آذری ها دومین اقلیت بزرگ پایتخت نشین محسوب می شوند.

به گزارش روابط عمومی انجمن مازندرانی های مقیم تهران، استاندار مازندران در این نشست گفت : ظرفیت های بومی مازندران که در خارج از استان و کشور اقامت دارند برای حل مشکلات پا پیش بگذارند.

احمد حسین‌زادگان با اظهار این که مازندران دارای نیروهای نخبه و مدیران تاثیرگذار در سطح ملی و بین المللی است که می توانند سرنوشت استان را تغییر دهند، افزود : مازندران با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند که نیازمند حضور هرچه پر رنگ تر ظرفیت های خارجی است.

وی تاکید کرد: ما نیازهای نخبگان خارج از استان مانند هموار کردن مسیر تحرک و ایجاد فضای با آرامش را به خوبی می شناسیم و شرایط مناسبی برای حضور نخبگان سیاسی ، اقتصادی و علمی بومی مازندران خارج از استان فراهم شده است.

حسین زادگان با تاکید بر این نکته که دانش آموختگان آب و خاک مازندران باید دین خود را به سرزمین مادری خود ادا کنند، گفت : نباید صرفا مازندران به چشم پله ترقی دیده شود.

وی اولویت مدیریتی استان را توسعه اقتصادی و کاهش مشکلات اجتماعی عنوان کرد و افزود : فضای همدلی خوبی در مازندران ایجاد شده که همه طیف ها می توانند در استان فعالیت کنند.

استاندار مازندران بر بررسی همه جانبه‌ نقاط ضعف و قوت مازندران در طول چهار دهه گذشته تاکید کرد و گفت: از راهکارهای عملی جهت استفاده از ظرفیت مازندرانی‌های داخل و خارج از کشور و در بخش های دولتی و خصوصی استقبال خواهد شد.

دبیر انجمن مازندرانی‌های مقیم تهران نیز در این نشست گفت: این انجمن همواره آماده است در جهت توسعه همه جانبه استان یار و همکار استانداری جهت استفاده از فرصت ها باشد.

مهدی ابویی با اشاره به بخشی از اقدامات صورت گرفته انجمن ، افزود: این انجمن با توجه به ارتباطات در سطح مدیریت کلان کشور و نمایندگان بر پروژه‌های حیاتی استان تمرکز داشته و توانسته است گروه‌هایی را ایجاد کند.

وی ادامه داد: از جمله این مشکلات پسماند استان بوده که متاسفانه به دلیل بی توجهی در سه دهه اخیر تبدیل به معضل ملی شد.

ابویی با تاکید بر استفاده از تکنولوژی روز و استفاده از جوانان گفت : خوشبختانه با گسترش شرکت های دانش بنیان و استارتآپ‌ها می توانیم با برنامه ریزی دقیق  از این سرمایه جوانان جهت حل مشکلات استان قدم های خوبی برداریم.

دبیر انجمن مازندرانی های مقیم تهران تهیه و اجرای برنامه راهبردی برای صنعت گردشگری، آب و فاضلاب و تهیه برنامه مناسب جهت بهره گیری کافی از عضویت ایران در اوراسیا برای توسعه محصولات کشاورزی استان به کشورهای CIF و جذب سرمایه گذاری چه از طریق بودجه دولتی و چه از طریق صندوق توسعه ملی و کشورهای شرق آسیا به صورت فایننس را از جمله موارد مهم برای توسعه مازندران عنوان کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha