۶۵ درصد جمعیت شهری آذربایجان‌غربی زیرپوشش شبکه فاضلاب

مهاباد- ایرنا- سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: ۶۵ درصد جمعیت شهری استان در حال حاضر زیرپوشش شبکه فاضلاب قرار دارد و از شبکه جمع‌آوری فاضلاب مدرن برخوردار است.

علیرضا رضوی روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه فاضلاب جمعیت شهری آذربایجان‌غربی به صورت بهداشتی جمع‌آوری می‌شود، اظهار داشت: هم‌اکنون بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در ۱۳ شهر این استان از خدمات جمع‌آوری بهداشتی فاضلاب بهره‌مند هستند.

وی افزود: در بخش فاضلاب، سه هزار کیلومتر خطوط جمع‌آوری مدرن و سنتی، ۸۰ کیلومتر خط انتقال و ۱۰ تصفیه‌خانه فاضلاب احداث و راه‌‍اندازی شده و در این راستا از خدمات ۹ واحد آزمایشگاهی فاضلاب نیز استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: این تصفیه‌خانه‌ها بیش از ۳۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب خام را در شبانه‌روز تصفیه می‌کند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه شاخص کشوری بهره‌مندی از خدمات دفع فاضلاب ۴۷ درصد است، بیان کرد: این رقم در آذربایجان غربی ۱۸ درصد بیشتر بوده و به ۶۵ درصد رسیده است.

رضوی با بیان اینکه ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری آذربایجان‌غربی از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند، افزود: در شهر میاندوآب نیز هم‌اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری از نعمت آب آشامیدنی برخوردار بوده و ۶۱ درصد نیز زیرپوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب هستند.

وی اضافه کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب در این شهرستان با تمام ظرفیت احداث شده ولی به علت مسایل مالی و مجوزهای حفاری، وقفه‌ای در اجرای آن ایجاد شده که به مرور در دستورکار قرار گرفته و در آینده شاهد اجرای شبکه و برخورداری ۱۰۰ درصدی مردم میاندوآب از شبکه فاضلاب خواهیم بود.

سرپرست شبکه آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی به منظور دیدار مردمی به میاندوآب سفر کرده بود.

آذربایجان‌غربی دارای سه میلیون و ۳۶۵ هزار نفر جمعیت است که از این تعداد ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار نفر شامل ۶۲.۷ درصد در مناطق شهری ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =