رییس پارک علم و فناوری قم: توسعه فناوری، راهبردی قوی در جنگ اقتصادی است

قم – ایرنا – رییس پارک علم و فناوری قم با تاکید بر اینکه کشور با یک جنگ نابرابر اقتصادی مواجه است، گفت: فناوری، ابزاری موثر و توسعه آن راهبردی قوی برای ایستادگی قدرتمندانه در برابر زورگویی مستکبران عالم است.

سیدحسین اخوان علوی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های مناسب فناوری در کشور ایجادشده است افزود: در جنگ اقتصادی و فناوری تحمیلی به کشور، استفاده از فناوری‌های روز دنیا در تمام ابعاد و بخش‌ها ضروری است.

وی گفت: ماموریت جدی رسانه در شرایط جنگ اقتصادی تمام‌عیار کنونی کمک به تقویت و توسعه زیست‌بوم فناوری در استان و جلوگیری از فراموشی و به حاشیه رفتن اهمیت آن است.

رییس پارک علم و فناوری قم، حوزه فناوری را موضوعی راهبردی دانست و ادامه داد: در شرایط کنونی، تمام ظرفیت کشور باید به کمک توسعه فناوری قرار گیرد که لازمه این موضوع درک صحیح از اهمیت فناوری و وضعیت موجود است.

وی گفت: تبدیل فناوری به قدرت و ثروت به‌عنوان یک موضوع راهبردی همواره باید در اولویت برنامه‌های تمام بخش‌های کشور باشد که در این زمینه نقش خبرنگاران و رسانه‌ها بسیار کلیدی است.

اخوان علوی در ادامه با اشاره به روند اجرایی و اهداف برگزاری نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری اظهار داشت: با ابلاغ اسناد بالادستی ملی مانند سند جامع علم و فناوری کشور ابلاغی رهبر معظم انقلاب، پیشرفت علوم و فناوری با قدرت آغازشده است.

وی استفاده از فناوری فیلم و سینما برای توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار فناوری در استان را ازجمله اهداف برگزاری این جشنواره دانست و ادامه داد: لازم است تا زیست‌بوم فناوری توسعه و تقویت یابد که هدف این جشنواره نیز فناوری در اختیار فناوری است.

اخوان علوی گفت: فرهنگ‌سازی و تقویت فیلم‌سازی در حوزه فناوری، حمایت مادی و معنوی از هنرمندان عرضه فناوری، ارتقای آموزش، تحلیل و تدوین ساخت انواع فیلم‌های مستند و غیر مستند برای معرفی دستاوردهای نخبگان و صاحبان ایده‌های جدید و همچنین کمک به تقویت اقتصادی دانش‌بنیان با استفاده از ابزار رسانه ازجمله اهداف این جشنواره است.

وی ادامه داد: آشنایی با شرکت‌های دانش‌بنیان و معرفی دستاوردهای آن‌ها با استفاده از فیلم، فراهم نمودن بستر مناسب برای رقابت فیلم‌سازان با موضوع فناوری و همچنین ارتقای سطح بینش و آگاهی شرکت‌های دانش‌بنیان از دستاوردهای سایر شرکت‌های استان در عرصه فناوری از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

اخوان علوی بابیان اینکه آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا یکم دی‌ماه بود، افزود: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره به دلیل استقبال مخاطبان، تا هفتم دی‌ماه تمدیدشده است.

رییس پارک علم و فناوری قم، بابیان اینکه این جشنواره به‌عنوان یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان به تصویب رسیده است، اظهار داشت: جشنواره فیلم کوتاه نوآوری و فناوری باوجوداینکه در سطح استانی برنامه‌ریزی‌شده است ولی آثار متعددی از سایر استان‌ها نیز به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌شده است.

اخوان علوی بابیان اینکه جشنواره فیلم کوتاه نوآوری و فناوری قم، مشابهی در کشور ندارد گفت: قم، استان پیشتاز در برگزاری این جشنواره به‌منظور استفاده از فناوری فیلم و سینما برای معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و دستاوردهای فناوری در کشور است.

آثار راه‌یافته به نخستین دوره جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری قم، از ۲۷ تا ۲۸ بهمن‌ماه به‌صورت عمومی اکران و اختتامیه این جشنواره نیز روز ۲۹ بهمن‌ماه هم‌زمان با روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در این استان برگزار می‌شود.

۱۱۵ شرکت تحت پوشش پارک علم و فناوری استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =