دو فوریت طرح شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی تصویب شد

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی موافقت کردند.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی نوبت صبح امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی  با ۱۳۴رای موافق، ۲۸ رای مخالف و ۴ رای ممتنع دو فوریت طرح شفاف‌سازی هزینه های تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی را تصویب کردند.

به گفته حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و متقاضی دو فوریت این طرح، مفاد طرح شفاف سازی هزینه‌های تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی با مفاد طرحی که پیش‌تر در این باره تصویب شده است، یکی است؛ طرح قبلی سه بخش شامل حزبی شدن انتخابات، استانی شدن انتخابات و شفافیت فعالیت‌ها و هزینه‌های مالی اعم از درآمد و هزینه‌های انتخاباتی است.

وی گفت: طرح فعلی شامل کمک‌های احزاب و گروه های سیاسی، کمک‌های اشخاص حقیقی ایرانی، منابع و امکانات عمومی است که باید به طور مساوی و عادلانه در اختیار نامزدها قرار گیرد. هزینه‌ها نیز شامل چهار بخش اعم از دایر کردن محل ستادها، برپایی تجمعات عمومی، هزینه های انجام تبلیغات مجاز و هزین های عوامل اجرایی و کارشناسی است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس ادامه داد: در جمهوری اسلامی همواره تاکید بر این بوده که مسوولان عملکرد خود را در اختیار مردم قرار دهند؛ کمتر از دو ماه به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است با توجه به بلوغ سیاسی مجلس دهم، انتظار می‌رود که نمایندگان با دو فوریت این طرح موافقت کنند.

وی تاکید کرد: شفاف‌سازی هزینه های تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی به نوعی زمینه‌های دلزدگی مردم را در شرایط اقتصادی کنونی از بین می‌برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha