آغاز مسابقات بدمینتون دانشجویان دختر دانشگاه‌های منطقه ۹

بجنورد- ایرنا- مسابقات بدمینتون دانشجویان دختر دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور روز یکشنبه به میزبانی دانشگاه کوثر بجنورد آغاز شد که این رقابت‌ها تا چهارم دی ماه ادامه دارد.

رییس دانشگاه کوثر بجنورد در حاشیه آغاز این مسابقات به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این دوره از رقابت ها بدمینتون بازان دختر از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی استان های خراسان شمالی، رضوی، جنوبی و سمنان  با یکدگیر رقابت می کنند.

دکتر علیرضا حسینی افزود: این دوره از مسابقات به صورت تیمی،  انفرادی آزاد و دو نفره آزاد برگزار می شود و در پایان به تیم ها و نفرات برتر اول تا سوم حکم قهرمانی، تندیس و جوایز ارزنده داده می شود.

رییس دانشگاه کوثر بجنورد با بیان اینکه ۸۰ ورزشکار و داور در این دوره از مسابقات حضو دارند، گفت: تیم های دانشگاه های حکیم سبزواری، فردوسی مشهد، دانشگاه سمنان، صنعتی شاهرود، غیر انتفاعی خیام مشهد، آموزشکده فنی و حرفه ای الزهرای مشهد، مجتمع آموزش عالی اسفراین، دانشگاه بجنورد و دانشگاه کوثر با هم به رقابت می پردازند.

حسینی افزود: تیم ها و نفرات برتر این دوره از مسابقات به المپیاد کشوری که در تابستان سال آینده در دانشگاه گیلان برگزار می شود راه می یابند.

وی اظهار داشت: افتتاحیه رسمی این دوره از مسابقات فردا با حضور مسوولان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و استانی در سالن اختصاصی بدمینتون شهید علیدخت بجنورد برگزار می شود.

وی گفت: همچنین اختتامیه این دوره از مسابقات نیز چهارم دیماه در همین سالن برگزار می شود.

دانشگاه کوثر بجنورد، ویژه دختران، سال ۹۱ با هفت رشته و جذب ۲۵۰ دانشجو فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و اکنون رتبه دوم دانشجو را در بین دانشگاه های تک جنسیتی کشور دارد.  

هم اکنون افزون بر سه هزار دانشجو در سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی این دانشگاه زیر نظر ۵۴ استاد و عضو هیات علمی تحصیل می کنند.

در استان خراسان شمالی بیش از ۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، آزاد و دیگر مراکز دانشگاهی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =