۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۵
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83603193
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرک قطعه سازی در رفسنجان ایجاد شود

کرمان- ایرنا - به گفته مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت استان کرمان ایجاد شهرک قطعه سازی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به بهره وری و رونق صنایع این اسیتان کمک می‌کند.

مهدی حسینی نژاد روز شنبه در شورای گفت‌ وگوی دولت و بخش خصوصی با محوریت بررسی روند تسهیل در توسعه شهرستان رفسنجان در دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان ضمن تاکید بر رونق صنایع در  استان کرمان بیان کرد: صنایع این استان ۲.۵ درصد از منابع آب را مصرف می کنند.

وی با اشاره به اینکه هزینه نصب یک کنتور هوشمند بر روی چاه کشاورزی ۱۰ میلیون تومان است ادامه داد: یکهزار و ۴۰۰ حلقه چاه کشاورزی در استان کرمان وجود دارد که در مجموع نصب کنتور هوشمند بر روی این چاه ها ۱۴ میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

حسینی نژاد بیان کرد: از آنجایی که  از محل یک درصد فروش صنایع و معادن استان می توان در حوزه های عمرانی، بهداشت و خدمات هزینه کرد که این اعتبار امسال ۱۰۰ میلیارد تومان بوده و ۳۶ میلیارد تومان از این اعتبار جذب شده که می توان برای نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های کشاورزی استان از این محل استفاده کرد.

حسینی نژاد تآکید کرد: ۲۰ درصد معادن برای راه اندازی پروژه هایشان می توانند پروژه هایی را در شورای عالی معادن استان مطرح کنند و با اخذ مصوبه در جهت توسعه و بهره وری آنها را اجرا کنند.

وی ادامه داد: مجتمع مس سرچشمه و گل گهر سیرجان می توانند طرح شهرک قطعه سازی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را در این شورا مطرح و مصوبه آن را اخذ و آن را اجرا کنند که در آینده صنایع استان کرمان بتوانند قطعات مورد نیاز خود را از این شهرک تهیه کنند.

سید مهدی طبیب‌ زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان هم در این نشست با اشاره به اینکه شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولتی می ‌تواند یک ظرفیت در خدمت توسعه شهرستان ‌ها باشد افزود: برای فراهم سازی شرایط توسعه در یک شهرستان نیاز به ارائه تسهیلات کم بهره است.

وی افزود: مس سرچشمه اعتباراتی که در بانک ها دارد در راستای سرمایه گذاری به کار گیرد مس همواره بسته حمایتی برای ایجاد صنایع پایین ‌دستی در شهرستان را دارد که ستودنی  است.

طبیب زاده با بیان اینکه در احمدآباد شهرک صنعتی طراحی شده اظهار داشت: اگر مس سرچشمه بپذیرد این شهرک را به عنوان شهرک پایین‌ دستی مس راه اندازی کند برای توسعه شهرستان رفسنجان مفید خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =