جهانگیری: پایبندی به سنت‌های ایرانی- اسلامی موجب نشاط و امید در جامعه می‌شود

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت حفاظت از سنت‌ها و فرهنگ ایرانی ـ اسلامی گفت: پایبندی این به سنت‌ها موجب ترویج نشاط، ‌شادی و امید در جامعه می‌شود.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری شامگاه شنبه همزمان با مراسم سنتی شب یلدا در موسسه خیریه ملائک و در جشن یلدای دختران تحت پوشش این موسسه شرکت کرد.

جهانگیری در این دیدار صمیمی و دوستانه با ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین و دختران موسسه ملائک گفت: خدمت به این قشر از جامعه توفیق و لطفی الهی است و من به سهم خودم از خدمات مدیران و مربیان که تمام تلاش خود را در آموزش، تربیت و پرورش این کودکان به کار گرفته اند، قدردانی می‌کنم.
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به ویژگی‌ها و تعاریف مربوط به شب یلدا و فرهنگ خوب جمع شدن خانواده‌ها در این شب در کنار یکدیگر اظهار داشت: امروز خوشحالم که در جمع خانواده‌ای هستم که آنها نیز فرزندان ما هستند و می‌توانیم شادی‌هایمان را با یکدیگر تقسیم کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت حفاظت از سنت ها و فرهنگ ایرانی ـ اسلامی گفت: پایبندی این سنت ها موجب ترویج نشاط، ‌شادی و امید در جامعه می‌شود.

جهانگیری خطاب به دختران تحت پوشش موسسه خیریه ملائک گفت: شما در خانواده بزرگی هستید و خوشبختانه از مربیان و سرپرستانی برخوردارید که مانند پدر و مادر دلسوز شما هستند. از بین شما در گذشته تاکنون انسان‌های بزرگی رشد کرده و به خود، جامعه و کشورشان خدمت کردند و شما هم می‌توانید با پشت کار و تلاش، کارهای بزرگی برای خود و کشورتان انجام دهید.
معاون اول رییس جمهوری افزود: مطمئن هستم آینده ایران در اختیار شماست و حتما از این مرکز و مراکزی نظیر این، آینده‌سازان خوبی به جامعه تحویل خواهد شد. امیدوارم درس‌های خود را خوب بخوانید و نسبت به آینده با امیدواری زندگی کنید.
وی در خاتمه افزود: همه تلاش ما این است که آینده ایران برای نسل بعدی روشن و درخشان باشد.
پیش از سخنان معاون اول رییس جمهوری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشکر از مدیران و خیرین موسسه ملائک و نیز همه نیروهای سازمان بهزیستی کل کشور گفت: ۲۶ هزار نفر از کودکان، نوجوانان و جوانان به طور مستقیم و غیرمستقیم با سازمان بهزیستی مرتبط هستند و حمایت دولت می تواند شرایط بهتری برای زندگی آنها و نیز کارکنان سازمان بهزیستی فراهم کند.
 کریمی از اعضای هیات مدیره موسسه خیریه ملائک که همه اعضای آن از آزادگان و جانبازان دوران دفاع مقدس هستند نیز در ادامه گزارشی از وضعیت دختران حاضر در موسسه ملائک، مددکاران و مربیان، کمک های خیرین، برنامه های آتی به این موسسه ارائه کرد.
در ابتدای مراسم یکی از دختران روشندل تحت پوشش موسسه خیریه ملائک به تلاوت آیات قرآن پرداخت و پس از دکلمه و شاهنامه خوانی چند سرود محلی همخوانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =