اختیارات استان‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی افزایش می‌یابد

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از تلاش برای دادن اختیارات بیشتر به استان‌ها در راستای اعطای تسهیلات اشتغالزایی بیشتر خبر داد.

عیسی منصوری عصر شنبه در سی و دومین نشست شورای اشتغال استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهارداشت: تلاش می کنیم به یک چارچوب جدید در نظام اجرایی حوزه اشتغال و کارآفرینی برسیم.

وی افزود: در این چارچوب، اختیار استان ها در تصمیم گیری و تخصیص منابع بیشتر می شود چرا که در ایده ها و برنامه های خوبی در سطح استان‌ها قابل اجرا است که باید حمایت شوند.

منصوری یادآوری کرد: برخی طرح ها و پروژه ها در سطح استان ها وجود دارد که در صورت حمایت و تخصیص به موقع تسهیلات می تواند جوانان زیادی را مشغول به کار کند و در کاهش نرخ بیکاری موثر باشد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد اشتغال را نیاز امروز کشور دانست و گفت: راه های زیادی برای تحقق این مهم وجود دارد به شرطی که همه دستگاه ها پای کار باشند و هرکدام وظایف خود را بخوبی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه نیز طرح های متعددی در حوزه اشتغالزایی وجود دارد که باعث شده مقداری شاهد بهبود وضعیت اشتغال باشیم.

منصوری در پایان گفت: کرمانشاه در حوزه اشتغال روستایی وضعیت خوبی دارد به گونه ای که جزو استان های برتر در این حوزه با ایجاد بیش از پنج هزار شغل است.