دولت باید برای ایجاد نوآوری زیرساخت فراهم کند

اصفهان- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: نقش دولت ایجاد زیرساخت است از این رو باید زیرساختی فراهم کند تا نوآوری ایجاد شود.

سورنا ستاری عصر شنبه در نشست شورای علم و فناوری و کارگروه اقتصاد دانش بنیان استان اصفهان افزود: نوآوری مساله‌ای است که باید ایجاد شود، در حالی که حوزه اقتصاد دانش بنیان مساله‌ای نیست که با پول حل شود.

وی تصریح کرد: پیشرفت مساله‌ای درون‌زا است، هیچ‌کس نمی‌تواند پیشرفت را از بیرون ایجاد کند و باید در این راستا زیست‌بومی ایجاد شود.

ستاری، همدلی و هم‌افزایی را لازمه پیش‌برد چنین اقداماتی برشمرد و بیان کرد: اگر می‌خواهیم درآمد شهر از محل فروش تراکم پیش برود باید شهر هوشمند ایجاد کنیم.

 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اضافه کرد: وقتی از شهر هوشمند صحبت می‌کنیم یعنی تمامی شهر تبدیل به شهر هوشمند و علم و فناوری شود زیرا شهر هوشمند یک سیستم عامل جدید برای سخت افزارهای موجود است⁦.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی می‌تواند تحولی در راستای استارتاپ‌ها و علم و فناوری ایجاد کند، تاکید کرد: باید دید دولتی را کنار بگذاریم و اگر نیازمند تحول جدی هستیم باید پهنه‌ای برای ایجاد استارتاپ‌ها مشخص و آن را تقویت کنیم.

ستاری تشریح کرد: باید در پهنه امکانات پارک از سوی شهرداری مشخص شود و  خدمات و سرمایه‌گذاری در این راستا صورت بگیرد و بخش خصوصی را نیز ترغیب به سرمایه‌گذاری در این بخش کنیم.

وی تصریح کرد: حضور شهرداری و باور آن به این امر مهم است زیرا با ایجاد استارتاپ‌ها، ابزار و منابع درآمدی جدید برای شهرداری‌ها ایجاد می‌شود.

بازدید از مجموعه کشت و صنعت، صنایع اپتیک، شرکت‌های دانش بنیان منتخب، دیدار با خانواده مرحوم دکتر زین‌الدین از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به اصفهان بود.

اصفهان پس از استان تهران، رتبه دوم کشور را در زمینه شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =