منابع کتابخانه‌های مساجد آستارا افزایش یافت

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا از تامین و ارائه یکهزار و ۲۰۰ جلد کتاب به ۱۰ کتابخانه‌ مساجد شهری و روستایی این شهرستان، به منظور غنای منابع و ترویج مطالعه در بین نمازگزاران خبر داد.

حجت الاسلام حسینعلی رضا زاده روز شنبه اظهار کرد: این کتاب ها با عناوین علمی، مذهبی، اخلاقی و ادبی به کتابخانه های مساجد اهدا شد و نمازگزاران می توانند آنها را به صورت امانی تحویل بگیرند.

وی بیان کرد: اعضای هیات امنای مساجد، امامان جماعت، مسئولان کانون های مساجد و پایگاه های بسیج باید در ترویج مطالعه همکاری کنند و جذب جوانان و نوجوانان به مساجد در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد مساجد آستارا دارای کانون فرهنگی و هنری است و پیوند کانون و مسجد سبب استفاده بیشتر از مساجد شده و باید به واسطه کانون‌ها، نشست های کتابخوان در مساجد برگزار شود.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا اظهار کرد: برنامه‌های کانون‌های مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج باید با محوریت نماز اجرا شود و مساجد، پایگاه‌های مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان هستند.

آستارا ۸۷ مسجد دارد و علاوه بر کتابخانه های مساجد، در این شهرستان چهار باب کتابخانه با بیش از یکهزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و ۲ هزار عضو دایر است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =