معرفی ۱۰ متخلف صنفی شب یلدا به تعزیرات حکومتی آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: ۱۰ عرضه کننده اقلام شب یلدا به علت احراز تخلف اقتصادی در پایش ماموران تنظیم بازار، به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

محسن آهنی روز شنبه اظهار کرد: از ۲۰ تا ۳۰ آذرماه در قالب طرح نظارت بر بازار شب یلدا عملکرد واحدهای صنفی میوه و تره بار، آجیل، خشکبار و شیرینی به صورت ویژه پایش و با مشارکت فرمانداری، شبکه های بهداشت و درمان، دامپزشکی و اداره تعزیرات حکومتی گشت های مشترک دایر شد.

وی افزود: با همکاری ۱۰ بازرس، ۴۵۰ بار از واحدهای صنفی مذکور با هدف کنترل قیمت ها و حمایت از مصرف کنندگان بازرسی شد و گرانفروشی، درج نکردن قیمت و صادر نکردن صورتحساب از تخلفات متصدیان واحدها بود.

وی اظهار کرد: بازرسان با هر گونه تخلف اقتصادی برخورد می کنند و شهروندان نیز تخلفات اقتصادی را با شماره تلفن ۱۲۴ به اداره صنعت، معدن و تجارت یا با شماره تلفن ۰۱۳۴۴۸۱۹۷۶۷ به واحد بازرسی اتاق اصناف گزارش کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: در صورت کمبود هر نوع کالا، به سرعت به تامین آن اقدام خواهد شد و دولت در تامین کالاهای اساسی مردم مشکلی ندارد و قیمت پسته درجه یک از کیلویی ۲ میلیون ریال در شب یلدای سال گذشته به یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در سال جاری کاهش یافته است.

شهرستان گردشگرپذیر آستار با ۹۱ هزار نفر جمعیت و با حدود پنج هزار واحد تجاری که اغلب در بازار ساحلی آن متمرکز شده، در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =