۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۳
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83603078
۰ نفر

برچسب‌ها

عدم خلاقیت آلمانی ها در ساخت رمز عبور

تهران- ایرنا- بررسی محبوبترین رمز عبورهای سال ۲۰۱۹ در آلمان نشان می دهد که شهروندان این کشور نه تنها توصیه های امنیتی را جدی نمی گیرند که خلاقیتی هم در ساخت رمز عبور ندارند.

کارشناسان می‌گویند، در انتخاب رمز عبور باید خلاقیت به خرج داد، آن را بلند و پیچیده انتخاب کرد زیرا این رمزها نگهبانان ایمیل‌ها، حساب‌های بانکی و دارایی‌های دیجیتال کاربران هستند.
شبکه دویچه وله در همین رابطه گزارش داد: با وجود تمامی این هشدارها، کاربران آلمانی بار دیگر ثابت کردند که نه تنها توصیه‌ها را جدی نمی‌گیرند که خلاقیتی هم در ساخت گذرواژه‌ها ندارند.
بررسی های موسسه‌ "اچ پی آی" (Hasso-Plattner-Institut) نشان می دهد در سال ۲۰۱۹ هم همانند سال پیش از آن، رمز عبور محبوب آلمانی‌ها «۱۲۳۴۵۶» بوده است.
بر این اساس در  آلمان پس از محبوب‌ترین رمزعبور، دو زنجیره‌ی عددی «۱۲۳۴۵۶۷۸۹» و «۱۲۳۴۵۶۷» در رده‌های دوم و سوم رایج‌ترین پسوردها قرار دارند.
همچنین کلمه‌ی "پسورد" (Password)، رمز عبور دیگری است که بر سکوی پنجم ایستاده و عبارت "دوستت دارم" (I love you) و واژه‌ی "میمون" (Monkey)، جایگاه ۱۲ و ۱۴ را در میان محبوب‌ترین پسوردها از آن خود کرده‌اند.
به نوشته مؤسسه "اچ پی آی" انتخاب این پسوردهای ساده، دعوتی از ربایندگان داده‌ها برای دست درازی به دارایی‌های دیجیتال کاربران است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =