۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83603072
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: روستاهای دماوند مجهز به دوربین‌ می‌شوند

تهران - ایرنا - فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه فراهم سازی زیرساخت های لازم در بخش امنیتی همچون نصب دوربین های مداربسته و تقویت سامانه پایش تصویری در سطح شهرستان ضروری است افزود: در نظر داریم قسمت اعظم حوزه روستایی را تحت پوشش دوربین قرار دهیم.

مجید صفری روز شنبه در سومین نشست شورای اداری شهرستان دماوند که با حضور مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد با اشاره به ناآرامی‌های اخیر که به دلیل تغییر نرخ بنزین صورت گرفت اظهار داشت: همه ما به ویژه کسبه مسئولیت مستقیم در حفظ و نگهداری اموال و مکان و... دارند.

وی گفت: آرامش، امنیت و اعتماد به دولت و نظام از اهمیت خاصی برخوردار بوده که ممکن است که با نشر مطالب خلاف واقع موجب تشویش اذهان عمومی شود.

صفری گفت: گرچه اغتشاشات در دماوند با تلاش اعضای شورای تامین، بسیج، سپاه و نیروی انتظامی با تدبیر و بدون کمترین هزینه خاتمه یافت اما باید در خصوص برخی از موضوعات حساسیت بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید همیشه به فکر پیشگیری باشیم، بیان داشت: امروزه دوره اطلاعات و سرعت انتشار اخبار است و همه از شرایط تحریم و دیگر شرایط همچون اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و تحلیلهای مختلف آن آگاه هستیم اما این اتفاقات مشخص کرد که در زمینه پیشگیری از حوادث آنگونه که باید وضع خوبی نداریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: ادارات، بانکها حتی کسبه ها و فروشگاهها برای حفاظت از خود برنامه ای ندارند، اما باید در زمان بروز بحران و موضوعات فراگیر وارد میدان شوند و تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

صفری ادامه داد: در حوادث اخیر کشور تمام مسئولان ادارات شهرستان بیدار بودند اما هیچکدام از روسای ادارات و سایر ارگانها حتی با فرمانداری تماس نگرفتند، این در حالی است که وقتی بحران و اتفاقی فراگیر روی می دهد همه باید برای کنترل آن در میدان باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به درپیش بودن انتخابات، ضمن تقویت حوزه روابط عمومی های سطح ادارات برای اطلاع رسانی بهتر، از خبرنگاران خواست درباره حواشی فقط به شنیده‌ها توجه نکنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دستگاهها برای برگزاری انتخابات پرشور و قانونمند آماده باشند، گفت: ملاک ما در برگزاری انتخابات، قانون است و تاکنون همه اقدامات صورت گرفته در راستای قانون بوده است؛ قانون به عنوان فصل‌الخطاب در برگزاری انتخابات است و ملاک عمل ما قرار دارد.

تکریم ارباب رجوع مورد توجه مسئولان قرار گیرد

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند گفت: در شرایط فعلی کشور انتظار میرود تکریم ارباب رجوع بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و اگر مردم با مسئولان برخورد تندی داشتند نباید رفتار متقابل با آنها داشت.

وی افزود: ملاقات مردمی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در فضاهای مختلف اعم از ادارات و مساجد و غیره برای شنیدن حرف مردم وقت گذاشت.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به حماسه ۹ دی گفت: باید درسهای این روز را تبیین و تبلیغ کرد و خصوصیات این قیام در سال ۸۸ را بیان نمود و نیاز است در ادارات برنامه ای در این رابطه اجرا شود. 

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری همایش مشترک و تجمع شهرستانی در شام ۹ دی در مسجد جامع دماوند اشاره کرد و ادامه داد: مصلی نماز جمعه نیاز به توسعه دارد، در این شهرستان بجز مسجد جامع مصلایی ساخته نشده است که لازم است این مهم مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه دماوند گفت: ادارات و ارگانها و شهرداریها برای طرح توسعه مسجد جامع کمک کنند؛ مزار ۵ شهید گمنام نیز نیاز به بازسازی و زیباسازی دارد، همچنین شبستان مسجد جامع که قدمتی هزار ساله دارد به تعمیرات تخصصی و بازگشایی و توجه مسئولان نیاز دارد.

روح اله عرب، فرمانده سپاه پاسداران شهرستان دماوند در ادامه به مجهز شدن ادارات به دوربینهای مداربسته  به ویژه در فروشگاهها، بازارها و پاساژها تاکید کرد و گفت: دشمن در راستای اتفاقات آتی برنامه ریزی کرده است ودر شبکه های مجازی و ماهواره ای روزهای ۵، ۶ و ۷ دی از ظرفیتها استفاده میکند تا مردم را به خیابانها بکشاند.

فرمانده سپاه شهرستان دماوند گفت: هشیاری بیش از پیش همه دستگاهها و اقدامات بصیرت افزایی بین مردم و همکاری دستگاههای مبتلا به از ضروریات است.

وی افزود: دشمن در صدد این است که در ایام خاص صدمات و لطمات زیادی را به دستگاهها وارد کند بنابراین ضرورت دارد توجه لازم صورت گیرد.

عرب بیان کرد: هر کدام از دستگاهها براساس وظیفه ذاتی خود باید حفاظت و صیانت از دستگاه ذیربط را برعهده بگیرد و اگر اداره ای مورد تعرض قرار گیرد، اولین شخصی که مورد عتاب قرار میگیرد رئیس همان اداره خواهد بود زیرا از ظرفیتها برای ایجاد امنیت استفاده نکرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =