بخش کشاورزی ظرفیت‌های خوبی برای دستیابی به خودکفایی دارد

سنندج - ایرنا - سرپرست فرمانداری بانه با اشاره به اینکه بسیاری از ظرفیت های بخش کشاورزی بکارگیری نشده است، گفت: بخش کشاورزی به عنوان مهمترین بخش اقتصادی کشور ظرفیت های بسیاری خوبی برای دستیابی به خودکفایی و اشتغالزایی دارد.

محمد امین زاده عصر شنبه در دومین جلسه شورای کشاورزی شهرستان اظهار داشت: علیرغم وجود آب، هوا و خاک مناسب  کشاورزی شهرستان پیشرفت زیادی نکرده و از ظرفیت های این بخش تاکنون به طور کامل استفاده نشده است.

وی ادامه داد: برخی از محصولات در شهرستان بازده خوبی ندارد و گاهی هم کیفیت برخی از محصولات مناسب نیست که باید راهکارهایی برای افزایش کیفیت و بازده محصولات ارایه و اجرایی شود.

امین زاده افزود: باید از ظرفیت های اقتصادی در راستای ایجاد اشتغال و افزابش تولید استفاده شود و ظرفیت های ناشناخته در بخش های مختلف نیز شناسایی شود.

۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش دامپروری شهرستان بانه اختصاص یافته است

رئیس اداره جهاد کشاورزی بانه هم گفت: سال گذشته ۱۷۰ میلیارد ریال و امسال نیز ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش دامپروری اختصاص یافته است.

کریم شریفی با اشاره به اینکه هویت دار کردن دام ها در راستای قانون نظامند سازمان جهاد کشاورزی و جلوگیری از افزایش قاچاق دام اجرا می شود، افزود: در یک ماه گذشته ۱۲۳ راس دام سنگین و ۱۸۰ راس دام سبک بیمه شده و ۱۵۰ راس دام سنگین و ۵۰ راس دام سبک پلاک گذاری شده است.

وی اظهار داشت: سرانه تولید گوشت قرمز در بانه یک هزار و ۲۷۰ تن در سال است که تاکنون نیاز شهرستان را تامین کرده و با اجرای طرح پیشخوان، سرانه تولید گوشت در بانه ۲ هزار و ۵۷۰ تن در سال افزایش می یابد.

در ۲ سال اخیر ۴۰ واحد دامی سنگین و سبک نیمه صنعتی شیری و گوشتی در شهرستان بانه راه اندازی شده است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =