۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83603039
۰ نفر

برچسب‌ها

بیمارستان شهید فقیهی شیراز و گام‌های تازه برای بهبود خدمات

شیراز - ایرنا- مدیر عامل بیمارستان شهید فقیهی شیراز گفت: این بیمارستان از این پس به صورت بیمارستان مستقل مصوب وزارت بهداشت اداره می‌شود ، این اقدام با هدف ارتقای مستمر کیفیت خدمات سلامت، افزایش بهره‌وری، سرعت در ارائه خدمات و افزایش رضایتمندی آحاد جامعه و کاهش تصدی خدمات در قالب یک واحد اجرایی مستقل صورت گرفته است.

دکتر سید محمدکاظم تدین روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ، دستورالعمل اداره بیمارستان‌های  مستقل از سوی کمیته ساختار و فناوری‌های مدیریتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین گردید است و بیمارستان شهید فقیهی نیز بر اساس همین دستور العمل ها از این پس با تعرفه دولتی اما فارغ از قید و بندهای اداری بیمارستان های دولتی اداره می شود.

این اقدام در راستای استفاده از ظرفیت یک واحد اجرایی مستقل است که در ماده 2 آیین‌نامه مالی و معاملاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به آن اشاره شده است. طبق این ماده، دانشگاه‌ها می توانند واحدهای تابعه را به صورت مستقل اداره کنند.

مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر فقیهی،نیز  در راستای افزایش بهره وری و رضایتمندی پزشکان و کارکنان و بهبود وضعیت اقتصادی و ارایه هرچه بهتر خدمت به بیماران، در زمینه مالی و پاره ای امور اداری، مستقل شده است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این زمینه با اشاره به برپایی نشست های مشترک مسوولان مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر فقیهی با حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه گفت: در برنامه پیش رو، ریاست مرکز آموزشی درمانی، اختیارات بیشتری می یابد و در حیطه های گوناگون از جمله پشتیبانی، آموزش، پژوهش و رفاهی، با نگاهی نو و به صورت موثرتر می تواند نقش آفرینی کند.

مهرداد شریفی تمرکز زدایی در تصمیم گیری را لازمه مدیریت موفق در محیط های پویا و پیچیده دانست و ابراز امیدواری کرد که استقلال نسبی مالی و اداری مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر فقیهی، پس از یک بازه زمانی یک ساله، به ارتقای محسوس شاخص های عملکردی این مرکز منجر شود.

اخبار مرتبط