تعیین ۳ هزار شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس یازدهم در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی گفت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان در بیش از ۳ هزار شعبه اخذ رای برگزار می‌شود.

علیار راستگو، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه ۵۰ هزار نفر در امر برگزاری این دوره از انتخابات فعالیت خواهند کرد، افزود: جلسات هیات‌های اجرایی انتخابات برای تصمیم‌گیری در خصوص روند اجرایی انتخابات از جمله تعیین تعداد و محل دقیق شعب اخذ رای تشکیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: هیات‌های اجرایی شهرستان‌ها با پایان یافتن کار بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات، در خصوص ادامه روند اجرایی انتخابات تصمیم‌گیری خواهند کرد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در هیات‌های اجرایی در روز ۲۶ آذر تمام شده است و از این پس فقط هیات‌های نظارت بررسی‌های لازم در خصوص صلاحیت داوطلبان را انجام خواهند داد.

راستگو، با بیان اینکه هیات‌های اجرایی موظفند بر اساس نتیجه استعلام از مراجع چهارگانه صلاحیت داوطلبان را بررسی کنند، ادامه داد: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده، ۴ روز فرصت شکایت به هیات نظارت استان دارند و هیات نظارت نیز ۲۰ روز فرصت دارد تا به شکایات آن ها رسیدگی کند.

آذربایجان شرقی با ۳.۸ میلیون نفر جمعیت ۱۹ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

تاکنون صلاحیت ۶۴۵ نفر برای رقابت در انتخابات مجلس یازدهم توسط هیات اجرایی انتخابات در آذربایجان شرقی تایید شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =