اجرای نظام ارجاع الکترونیکی بیمه سلامت در شهرستان شهرکرد آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- سرپرست بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری از آغاز نظام ارجاع الکترونیک در مراکز درمانی دولتی شهرستان شهرکرد خبر داد و گفت: این برنامه در سال آینده به طورکامل در تمامی شهرستانهای استان اجرا می‌شود.

قیصر حافظی روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران این استان افزود: پیش از این نظام ارجاع الکترونیک در شهرستان‌های بروجن، کیار و فارسان اجرایی شده بود.

وی کاهش هزینه و تسریع در درمان بیماران را از مزیت‌های نظام ارجاع دانست و گفت: در مرحله نخست بیمارانی که نیاز به درمان سرپایی دارند، به صورت الکترونیکی از پزشکان خانواده به مراکز درمانی دولتی و پزشکان متخصص معرفی می‌شوند و در صورت نیاز به درمان بیشتر و بستری، این سطح از مراحل پزشکی و درمانی دولتی و بیمارستان‌ها پیگیری می‌شود.

حافظی تصریح کرد: در مرحله دوم نسخه‌پیچی و نسخه‌نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی دولتی استان اجرایی و کاغذ از تمامی مراحل درمانی حذف می‌شود.

سرپرست بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری در ادامه به اجرای طرح آزمون وسع در استان اشاره کرد و گفت: در این طرح افرادی که وسع کافی برای پرداخت حق بیمه را ندارند شناسایی و زیرپوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

حافظی با بیان اینکه کمبود پزشک در مراکز دولتی استان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: بررسی‌های این اداره حاکی از آنست که تخلفی در خصوص زیرمیزی از سوی پزشکان استان صورت نگرفته است.

وی همچنین از پرداخت بدهی بیمه سلامت استان به موسسات طرف قرارداد خبر داد و گفت: بیمه سلامت با بیش از ۹۹ درصد موسسات درمانی استان طرف قرارداد است و مطالبات این موسسات به روز پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا، هم اینک در حدود ۶۰۰ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد ۷۸ هزار نفر در قالب صندوق کارکنان دولت، ۲ هزار نفر در قالب بیمه ایرانیان، ۴۵۰ هزار و ۵۴۸ نفر از بیمه روستاییان و عشایر و حدود ۱۷ هزار نفر در قالب سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

پوشش بیمه سلامت و همگانی در شمار بزرگ‌ترین طرح‌های اجتماعی دولت یازدهم بود که توانست سهم پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و باعث بسط عدالت اجتماعی شود.

اجرای این طرح باعث شد دغدغه عده کثیری از مردم نیازمند مرتفع شده و رضایتمندی گسترده‌ای را در سطح عمومی کشور ایجاد کند، بنحوی که میزان رضایتمندی بیمه شدگان سلامت در چهارمحال و بختیاری ۹۶ درصد گزارش شده است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با ۹۴۷ هزار نفر جمعیت است که بیش از ۸۰۰ روستا و آبادی در استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =