تمرکز طرح یاریگران زندگی بر مراقبت از دانش آموزان مقابل اعتیاد استوار است  

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمرکز اصلی طرح یاریگران زندگی بر مراقبت هر چه بیشتر از دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم در خانه و مدرسه مقابل معضل اعتیاد استوار است.  

هادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح مهم به زودی در ۲۰ درصد مدارس پسرانه و دخترانه دوره های متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود.

وی افزود: طرح یاریگران زندگی به مرور زمان در تمامی مدارس مقاطع متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد اجرا خواهد شد. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور این طرح را تصویب کرده و اجرای آن در مدارس دوره های متوسطه اول و دوم تمامی استان ها الزامی است.

زارع پور با اشاره به اهمیت چشمگیر آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای اجتماعی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر، عنوان کرد: تشکل ‌های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد می توانند برای تحقق این امر مهم در استان نقش بسزایی ایفا کنند.

وی ابراز داشت: آموزش و پرورش به دلیل در اختیار داشتن جمعیت زیادی از نوجوانان و جوانان ظرفیت مهمی برای پیشگیری از بروز و گسترش معضل اعتیاد در جامعه دارد.

زارع پور گفت: استمرار برنامه‌ ها و دوره های آموزشی برای دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم کشور و کهگیلویه و بویراحمد برای تحقق هر چه بهتر این موضوع ضروری است.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =