مشکلی در پرداخت تسهیلات مشاغل حمایتی در استان کرمانشاه نداریم

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: خوشبختانه مشکلی برای پرداخت تسهیلات حمایتی در استان نداریم و ظرف ۲ هفته آینده تسهیلات مورد نیاز دستگاه‌های موردنظر مانند کمیته امداد، بهزیستی و ... پرداخت می‌شود.

هدایت حاتمی عصر شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در سرسرای جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: طرح هایی که در کارگروه های مربوطه به تصویب رسیده اند با همکاری بانک ها به زودی تسهیلات موردنظر را دریافت می کنند.

وی افزود: تا چندی پیش کرمانشاه با اختلاف فاحشی در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی رتبه اول را به خود اختصاص داده بود اما با کیفیت بخشی به طرح ها مقداری روند پرداخت تسهیلات کند شد که البته مشکلی هم برای پرداخت نداریم.

حاتمی همچنین با قدردانی از حمایت بانک های استان گفت: ظرف یکی ۲ هفته اخیر روند پرداخت تسهیلات حالت منسجمی به خود گرفت و همین موضوع امیدواری ما را برای پرداخت به موقع تسهیلات اشتغالزا بیش از گذشته کرد.

معاون استاندار کرمانشاه ادامه داد: برای غلبه بر مشکل بیکاری همه ارگان ها و دستگاه ها باید پای کار باشند و هرچه را که در توان دارند صرف کنند تا به هدف خود مبنی بر کاهش نرخ سه درصدی بیکاری برسیم.

وی همچنین خواستار استفاده از ظرفیت شرکت «ایدرو» برای کاهش نرخ بیکاری در استان شد و از مدیر صنعت و معدن استان خواست که هماهنگی لازم را در این خصوص انجام دهد.

حاتمی در پایان ابراز امیدواری کرد روند کاهش نرخ بیکاری استان با کمک همه مدیران ادامه داشته باشد.
مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان کرمانشاه در پاییز امسال را ۱۴.۴ درصد اعلام کرده است.
گفته می شود در استان کرمانشاه بیش از ۱۵۰ هزار نفر بیکار وجود دارد که هر سال هفت هزار و ۵۰۰ نفر به این تعداد افزوده می شود.