پرداخت ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی در البرز

کرج - ایرنا - سرپرست اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری البرز گفت: بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان به متقاضیان اشتغال در روستاهای این استان پرداخت شد.

حسین بابایی شامگاه شنبه درنشستی خبری افزود: این تسهیلات برای رونق تولید و ایجاد اشتغال با سود کم در اختیار روستائیان استان قرار گرفته است.

وی گفت: شناسایی ظرفیت ها و مزیت های رقابتی، راه اندازی کسب و کارهای جدید، تولید محصول و توسعه خدمات بازاریابی از جمله اقداماتی است که لازم است برای توسعه اشتغال روستایی انجام شود. 

وی تاکید کرد: روستاها بهترین مراکز تولید موادغذایی و تامین امنیت کشاورزی محسوب می شوند و در کنار ظرفیت های ایجاد شده در بخش خدمات زیربنایی و روبنایی برای اجرای طرح های اشتغال اقدامات  موثری صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل امور روستایی با اشاره به اینکه بیکاری و عدم وجود اشتغال یکی از عوامل اصلی مهاجرت روستاییان  به شمار می رود تاکید کرد: افزایش مهاجرت معکوس به روستاها تنها در سایه توسعه اقتصادی صورت می گیرد. 

وی خاطرنشان کرد: ایجاد زیر ساخت های لازم از جمله گاز رسانی و ساماندهی به راه های روستایی در دستور کار قرار گرفته و تا دوسال آینده تمام  روستاهای البرز از نعمت گاز برخوردار می شوند.  

بابایی گفت : از مجموع یک هزارو  ۷۲ کیلومتر راه روستایی استان، بیش از ۷۹۰ کیلومتر. آسفالت کشی شده اند و بهسازی مابقی راه های روستایی توسط اداره کل راهداری اجرایی می شود. 

دراستان البرز ۲۷۷ روستا وجود دارد .
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =