ثبت نخستین مسابقه جهانی در ارتفاع 30 هزار پایی

تهران _ ایرنا _ مدیرعامل مجموعه بین المللی کودکان ونوجوانان هوشمند از ثپت مسابقه محاسبات ذهنی در ارتفاع 30 هزار پایی درهواپیما توسط کودکان ونوجوان هوشمند ایرانی برای نخستین بار خبر داد.

روح‌الله مخبریان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به جزئیات برگزاری این مسابقه، گفت: کودکان هوشمند ایرانی حین عزیمت به مسابقات بین المللی پاما ۲۰۱۹ تایلند در هواپیما برای اولین بار در جهان، مسابقه محاسبات ذهنی را در ارتفاع 30 هزار پایی انجام دادند.

وی افزود: این مسابقه که با همراهی حاضرین در هواپیما انجام شد تمرینی برای ورود به مسابقات جهانی محاسبات ذهنی در تایلند بود.

مدیرعامل مجموعه بین المللی کودکان هوشمند تصریح کرد: از بین 388 دانش‌آموز ایرانی که از سراسر کشور به مسابقات ملی تهران راه یافتند، 55 نابغه کودک و نوجوان عازم مسابقات جهانی تایلند که روز اول دی ماه برگزار می‌شود، شده‌اند.

وی تصریح کرد: این کودکان در  5 سطح در رقابت‌ها شرکت می‌کنند. این در حالی است که کودکان هوشمند ایرانی در طول سال‌های گذشته با کسب عناوین ممتاز و برتر این رقابت‌های محاسبه ذهنی سطح هوش و استعداد کودکان سرزمین‌مان را به رخ جهانیان کشاندند.

مسابقات کودکان و نوجوانان دریک نگاه

این دوره مسابقات اول دی ماه برگزار می‌شود. از بین ۳۸۸ کودک و نوجوان ایرانی که از سراسر کشور به مسابقات ملی تهران راه یافتند، مسابقات بین المللی پاما ۲۰۱۹ تایلند برگز ار می شود.

 تیم ایرانی شامل ۵ نفر از کرج، ۲ نفر از الشتر و ۷ نفر از خرم آباد، یک نفر از اهواز، یک نفر از شهر جم استان بوشهر،  ۲ نفر از رشت، ۲ نفر از زنجان، ۶ نفر از ساوه، یک نفر از زیباشهر قزوین، ۲ نفر از قم،  یک نفر از مریوان و یک نفر از بانه،  یک نفر از سیرجان، ۷ نفر از کرمانشاه و یک نفر از صحنه، ۳ نفر از کیش، یک نفر از همدان، ۲ نفر از میبد، یک نفر از ساری، یک نفر از ورامین، ۳  نفر از عقیق، یک نفر از منطقه ۲ و یک نفر از منطقه ۲۲ و یک نفر از منطقه ۵ و یک نفر از منطقه ۸ تهران هستند.

این کودکان در ۵ سطح در رقابت‌ها شرکت می‌کنند. این در حالی است که کودکان هوشمند ایرانی در طول سال‌های گذشته با کسب عناوین ممتاز و برتر این رقابت‌های محاسبه ذهنی سطح هوش و استعداد کودکان سرزمین‌مان را به رخ جهانیان کشاندند.

اعضای انجمن پامای جهانی شامل تایوان، مالزی، تایلند، کانادا، هنگ‌کنگ، آمریکا، آفریقای جنوبی، ویتنام، کره جنوبی، لبنان، عربستان سعودی، استرالیا، هند، روسیه، چین، اردن، فلسطین، قزاقستان، امارات، ازبکستان، مصر، تاجیکستان، یمن و ایران هستند. ضمن اینکه توسعه محاسبات ذهنی و بکارگیری آن در امورات روزانه می‌تواند منجر به عملکرد بهتر ذهن و هوش شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =