مقام سابق آمریکا: پنتاگون مخالف خروج واشنگتن از برجام بود

تهران – ایرنا - «مایکل مالروی» مسئول سابق میز خاورمیانه وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که پنتاگون با خروج واشنگتن از برجام مخالف بود .

مالروی در مصاحبه ای با نشریه فارین پالیسی، در شرح دلیل مخالفت پنتاگون با خروج آمریکا از برجام گفت دلیل مخالفت وزارت دفاع آمریکا با خروج از برجام این نبود که برجام توافق خوبی بوده است بلکه بخاطر این بود که برجام می توانست مانع دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای شود.

مالروی که افسر سابق شبه نظامی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بود،‌ از اکتبر 2017 تا اول دسامبر 2019، ریاست بر سیاست دفاعی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در خاورمیانه را برعهده و بر روند خروج واشنگتن از برجام و تشدید تنش واشنگتن با تهران نظارت داشت.

دونالد ترامپ در اریبهشت ماه سال گذشته بطور یکجانبه از برجام خارج شد و تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران را از سر گرفت.

مالروی افزود: اگر بخواهیم صادقانه درباره توافق با ایران حرف بزنیم، باید بگوییم قرار نیست که یک توافق ایده آل با ایران برسیم.

وی در بخشی دیگر از این مصاحبه گفت که برجام همه مسائل را پوشش نمی داد و این انتقادی است که می توان نسبت به این توافق وارد دانست . برجام باید حفظ می شد و بجای خروج از این توافق، دولت آمریکا می توانست برای جبران نقایص آن، به یک توافق مکمل فکر می کرد.

ضرورت پرهیز از جنگ با ایران 

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: باید ایرانی ها را به میز مذاکره بازگردانیم. پرهیز از جنگ در خاورمیانه و درگیری با ایران، یکی از اولویت هایی بود که جیمز متیس (وزیر دفاع سابق) آمریکا آن را به ما گوشزد می کرد.

« جیمز متیس وزیر دفاع همیشه تاکید داشت که هیچ جنگ دیگری نباید در خاورمیانه ایجاد نشود و نباید وارد درگیری نظامی با ایران شد ... زیرا اگر چنین جنگی دربگیرد، هزینه‌های و خسارات سنگین انسانی و مالی خواهد داشت و خاورمیانه را بی ثبات تر خواهد کرد».

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =