عملیات اجرایی برای ساماندهی امور زیربنایی فاضلاب اهواز آغاز می شود

تهران- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با تاکید بر دستور مقام معظم رهبری و رییس جمهوری در زمینه رفع ریشه‌ای مشکلات شبکه فاضلاب اهواز از بازدیدهای تخصصی صورت گرفته توسط گروه‌های کارشناسی این معاونت خبر داد و گفت: در صورت تامین اعتبار عملیات اجرایی برای ساماندهی امور زیربنایی به سرعت آغاز خواهد شد.

«مهدی جمالی نژاد» افزود: در بازدید گروه‌های کارشناسی معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و مسوولان محلی و مدیریت شهری اهواز، ارزیابی های کارشناسی از بخش‌های آسیب‌دیده شبکه فاضلاب اهواز صورت گرفته و وظایف دستگاه‌های مختلف برای رفع سریع مشکلات مشخص شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور تصریح کرد: رفع اصولی مشکلات قدیمی مرتبط با فقدان زیرساخت‌ها و همچنین وجود سیستم فاضلاب فرسوده اهواز و بخش‌هایی از خوزستان که چندین دهه سابقه دارد، در اولویت دولت و وزارت کشور قرار دارد.
وی تصریح کرد: در صورت تامین اعتبار برای اجرای اقدامات لازم در زمینه‌های ایجاد زیرساخت های دائمی این موضوع، کارهای عمرانی لازم به سرعت آغاز خواهد شد.
به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزات کشور، از مهمترین اقدامات می توان به بازمهندسی در طرح جامع جمع آوری آبهای سطحی اهواز  اشاره کرد که سیاست اصلی آن بر تفکیک شبکه آب های سطحی از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر باشد.
از دیگر اقدامات فوریتی، اجرا و تکمیل کلکتورهای شرقی و غربی رودخانه کارون است که از ورود فاضلاب خام به کارون جلوگیری کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =