میناوند: کار پرسپولیس برای تکرار قهرمانی بسیار سخت است

تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به طور حتم اگر برانکو هم در پرسپولیس می‌ماند، کار سختی برای کسب چهارمین قهرمانی متوالی از هر سال سخت تر بود.

مهرداد میناوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به عملکرد پرسپولیس در دیدار پیش رو برابر پارس جنوبی جم در هفته شانزدهم لیگ برتر که با برتری یک بر صفر سرخپوشان همراه بود، گفت: پرسپولیس عملکرد خوبی در این مسابقه داشت. حریف بازی بسته‌ای را پشت سر گذاشت اما پرسپولیس با صبر و حوصله توانست گل برتری را به ثمر برساند.

وی در مورد اینکه پرسپولیس زیبا بازی نمی‌کند، افزود: طبیعی است. همه تیم‌ها می‌خواهند مقابل پرسپولیس خودی نشان دهند و امتیاز بگیرند. به همین خاطر هم نمی‌شود مقابل تیم‌های این‌چنینی فوتبال زیبا بازی کرد. طبیعی است که باید پاسکاری‌های زیاد و پرتعداد را در دستور کار قرار داد تا فرصت شوت‌زنی به دست بیاید.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: حفظ قهرمانی سخت‌تر از خود قهرمانی است چه برسد که چند سال متوالی هم این امر محقق شده باشد. به طور حتم برانکو هم اگر در پرسپولیس می‌ماند کار سختی برای کسب چهارمین قهرمانی داشت. کالدرون هم چنین شرایطی داد و کار برای قهرمانی‌ تیمش سخت است.

وی اضافه کرد: پرسپولیس با صبر و حوصله توانست رفته رفته به صدر جدول نزدیک شود و در جایگاه واقعی‌اش قرار داشته باشد آن هم با وجود اینکه خیلی‌ها دوست نداشتند چنین اتفاقی رخ دهد. باید همه حمایت کنیم تا این روند رو به جلو ادامه داشته باشد و به چهارمین قهرمانی متوالی منجر شود.

میناوند در مورد اینکه هنوز هم سبک بازی پرسپولیس انتقادات زیادی را به همراه دارد، اضافه کرد: انتقاد اگر سازنده و درست باشد خیلی هم خوب است. همان‌طور که اول فصل خیلی از انتقادات به نحوه چینش بازیکنان مطرح می‌شد که این مشکل اصلاح شد و در حال حاضر سرمربی تیم در چینش بازیکنانش دقت لازم را دارد.

پیشکسوت پرسپولیس در رابطه با استفاده از سیستم چرخشی خاطرنشان کرد: من با این موضوع چندان موافق نیستم اما بازی‌ها فشرده است و همه بازیکنان پرسپولیس هم در سطح خوبی قرار دارند و برای موفقیت تیم می‌جنگند اما در مجموع استفاده چرخشی از بازیکنان در ترکیب به نظر من چندان شیوه درستی نیست.

وی تاکید کرد: پرسپولیس با روندی که در پیش گرفته بیشترین شانس را برای قهرمانی در لیگ دارد و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =