۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83602935
۰ نفر

برچسب‌ها

بوشهری‌ها از خریدن کالاهای فاقد برچسب قیمت خودداری کنند

بوشهر-ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در راستای حمایت ازحقوق مصرف کنندگان و اجرای طرح پویش "بدون قیمت نخریم" شهروندان از خریدن کالاهای بدون برچسب قیمت خودداری کنند.

سید حسین حسینی روز شنبه در این رابطه افزود: یکی از مؤثرترین راهکارهای تنظیم بازار و فراهم ساختن شرایط سالم برای انتخاب کالا و خدمات برای مصرف‌کنندگان، رعایت نصب برچسب قیمت مشخص از سوی فروشندگان است.

وی بیان کرد: با توجه به راه‌اندازی و اجرای پویش‌های "بی‌قیمت نخریم" در استان بوشهر، انتظار می‌رود شهروندان در راستای راه‌اندازی پویش مبارزه با نصب نکردن برچسب قیمت بر روی کالا در بازار همکاری لازم را انجام دهند.

حسینی با اشاره به این که درج نکردن قیمت بر روی کالا از سوی فروشندگان تخلف است عنوان کرد: یکی از مهمترین راه‌های جلوگیری از تخلف برخی فروشندگان، خرید نکردن از آنان است که این امر با اجرای پویش"بدون قیمت نخریم" از سوی مردم استان بوشهر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: قانون‌گذار نیز در قوانین متعدد از جمله ماده ۶ قانون تعزیرات حکومتی، ماده پنج قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در خصوص درج قیمت، الصاق برچسب یا اتیکت روی کالا یا نصب تابلو و نرخ‌نامه در محل کسب یا حرفه به نحوی که قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت به آسانی و روشنی برای همگان قابل دیدن باشد الزامی کرده است.

حسینی اضافه کرد: انتظار است شهروندان به جای خرید از واحدهایی که قیمت کالا را درج نمی‌کنند از سایر فروشگاه‌های قانونمند در نصب قیمت، جنس‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند تا متخلفان نیز در صدد پایبندی به قانون بر آیند.

وی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله درج نکردن قیمت کالا و غیره با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان تماس و مراتب را اعلام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =