۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83602931
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هوای همدان ناسالم است

همدان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان همدان گفت: شاخص کیفیت هوای این شهر در  ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز در شرایط ناسالم بود.

محسن جعفری نژاد بسطامی روز شنبه درباره وضعیت هوای همدان اظهار داشت: طبق اعلام اداره هواشناسی، جو همدان تا پایان هفته پایدار است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که از روز سه شنبه آینده با افزایش سرعت وزش باد از میزان آلودگی هوا کمی کاسته شود و از روز چهارشنبه سامانه بارشی نه چندان قوی در این شهرستان فعال شود که این روند در کاهش آلودگی نقش دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان اضافه کرد: وضعیت کیفیت هوای همدان به صورت روزانه به دانشگاه علوم پزشکی استان و هواشناسی و سایر دستگاه های مرتبط اعلام می شود و علت آلودگی تردد خودروها، پدیده وارونگی دما و پایداری هوا است.

جعفری نژاد بسطامی خاطرنشان کرد: وضعیت کیفیت هوا به صورت پاک، سالم، ناسالم برای گروه های حساس(نارنجی)، ناسالم (قرمز)، بسیار ناسالم (بنفش) و خطرناک(قهوه ای) طبقه بندی می‌شود.

وی بیان کرد: ضرورت دارد با توجه به دستورالعمل شرایط اضطراری آلودگی هوا؛ پس از اعلام شاخص توسط اداره کل حفاظت محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی و هواشناسی ضمن انجام بررسی های لازم، درصورت نیاز با هماهنگی حفاظت محیط زیست استان خواستار تشکیل جلسه شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان تاکید کرد: برای داشتن اطلاعات دقیق از وضعیت هوای همدان، نیاز به اضافه شدن ایستگاه های پایش هوا در نقاط مناسب شهر است.

جعفری نژاد بسطامی از شهروندان خواست با کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیرضروری از اقدامات منجر به ایجاد و تشدید آلودگی هوا پرهیز کنند.

وی خواستار کاهش فعالیت های بدنی بیماران قلبی و ریوی در فضای باز، استفاده از نقاب استاندارد برای کودکان ، افراد سالخورده و افرادی که بیشترین زمان مواجهه با هوا را دارند، شد.

جعفری نژاد بر استفاده از وسایل نقلیه همگانی، خودداری از خروج غیر ضروری از منزل، انجام معاینه فنی و رفع نواقص کارکردی خودروها با هدف کمک به حفظ سلامتی خود و همشهریان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =