گسترش همکاری‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و آیچی ژاپن در تربیت دبیر

تهران- ایرنا- دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تعلیم و تربیت آیچی ژاپن با هدف توسعه تعاملات و تبادل تجربیات بین المللی، همکاری در حوزه تربیت دبیر را گسترش می دهند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان با رییس و اعضای هیات علمی دانشگاه آیچی در ژاپن با هدف گسترش تبادل تجربیات بین المللی در حوزه تربیت معلم دیدار کرد.

در این دیدار که با هدف توسعه تعاملات و تبادل تجربیات بین المللی در حوزه تربیت معلم در دانشگاه تعلیم و تربیت آیچی ژاپن و بر اساس تفاهم نامه منعقده بین دو دانشگاه برگزار شد، دو طرف با معرفی نظام آموزش و پرورش و دانشگاه های طرف قرارداد، بر توسعه دیدارها، برگزاری سمینار، همایش و کارگاه های آموزشی بین دو دانشگاه تاکید کردند.

در این سفر رییس دانشگاه فرهنگیان و هیات همراه از مدارس وابسته به دانشگاه آیچی، کلاس های درس پژوهی و دانشگاه ناگویا بازدید و با اعضای هیات علمی  دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

این سفر مقارن با سفر رییس جمهوری اسلامی ایران از کشور ژاپن با رویکرد رشد و توسعه دیپلماسی علمی و آموزشی و با هدف توسعه کمی و کیفی تعاملات بین المللی دانشگاه فرهنگیان صورت گرفت. دستاوردهای این سفر به صورت تفصیلی منتشر خواهد شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =