استاندار بوشهر: یادواره های شهدا باعث گسترش فرهنگ همدلی درجامعه شده است

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: براساس گزارش‌های دریافتی از ۱۰ یادواره شهدای شهرستاهای استان بوشهر تاکنون هیچ  فعالیت‌ سیاسی این یادواره‌ها را تحت تاثیر خود قرار نداده بلکه باعث گسترش فرهنگ وحدت ، همدلی و صمیمت در جامعه شده است.

عبدالکریم گراوند روز شنبه در نشست هماهنگی برگزاری کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر افزود:وجود فرهنگ ایثار و شهادت مانع ایجاد مشکل برای کشور می‌شود به همین دلیل آنچه جامعه امروز به آن نیاز دارد تقویت این فرهنگ است.

وی یادآورشد: در این راستا به برکت وجود شهدا تاکنون فعالیت‌های خوبی برای اجرای اجلاسیه نهایی سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر انجام شده است.

استاندار بوشهر گفت: شهدا سبب ایجاد امنیت و آرامش ایران اسلامی شدند و باید همواره با برگزاری کنگره‌ها قدردان این سرمایه‌های عظیم باشیم.

گراوند ادامه داد: مقدمه‌های موجود نشان می‌دهد اجلاسیه نهایی کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر با یک فضای بسیار معنوی و دوستانه انجام خواهد شد.

استاندار بوشهر گفت: پیام کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر این است که بوشهر می‌خواهد در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس یک کنگره با عظمت برگزار کند به همین دلیل این اجلاسیه باید در شان شهدا و مردم متدین این استان باشد و بتواند نگاه بین‌المللی را به خود جذب کند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: در راستای ایجاد وحدت بین قشرها و سلیقه‌های مختلف به دنبال این بودیم یادواره‌های شهدا به سمت مسائل سیاسی پیش نروند و تاکنون و در آستانه اجرای اجلاسیه نهایی این اصل رعایت شده است.

سردار علی رزمجو افزود: استقبال گسترده قشرها و طیف‌های مختلف سیاسی و حضور پرشور مردم یکی از نکته‌های برجسته ۱۰ یادواره شهدای شهرستان‌های استان بوشهر بوده است.

وی بیان کرد: تلاش می‌شود آثار فاخری برای دومین کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر آماده شود تا به‌عنوان سندی ماندگار از ایثار و شهادت فرزندان این مرز و بوم برای نسل کنونی انقلاب به یادگار بماند.

رزمجو بیان کرد: استان بوشهر آماده برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره سرداران و ۲۱۲ شهید استان بوشهر است و با توجه به پیش‌بینی استقبال گسترده مردمی، فضای لازم در این خصوص در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته علمی، پژوهشی و دانشگاه کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر گفت: در راستای هماهنگی لازم برای برگزاری اجلاسیه نهایی، تاکنون قریب به ۱۰ جلسه کاری با دانشگاهیان استان برگزار شده است.

اسماعیل عبداللهی افزود: برگزاری همایش جهادگران علم و فن‌آوری  با موضوع فراخوان مقاله در خصوص شهدای استان در ۱۲ محور انجام شد که خروجی آن دریافت ۲۰۰ چکیده مقاله بوده است.

وی بیان کرد: چاپ چکیده مقاله‌ها و ارائه در همایش هفتم آذرماه، چاپ مجموعه مقاله‌ها برای ارائه در کنگره و ارائه مشاوره علمی و تخصصی در نگارش کتاب‌های محتلف در دبیرخانه کنگره انجام شده است.

عبدالهی ادامه داد: نگارش چند جلد کتاب با همکاری بسیح ادارات و اساتید استان، کمک به تجدید چاپ کتاب‌های ارزشمند مرتبط با موضوع کنگره و ایجاد نهضت مطالعه سیره شهدا در دانشگاه‌های استان با محوریت ارائه مقاله در خصوص بزرگداشت شهدای استان از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این کمیته تاکنون بوده است.

وی اظهار کرد: در این مدت کارگاه‌های آموزشی در حوزه کارآفرینی با رویکرد جهادی و فرهنگ جهاد و شهادت در عرصه اقتصادی در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد نیز برگزار شده است.

رئیس کمیته علمی، پژوهشی و دانشگاهی کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر گفت: چاپ مقاله‌ها از طریق همایش جهادگران علم و فن‌آوری شامل مجموعه مقاله‌ها، یک جلد چکیده مقالات، دریافت هزار و ۲۰۰ انشاء و دلنوشته و آماده سازی ۳۰ مورد برای تقدیم به رهبر معظم انقلاب نیز انجام شده است.

عبدالهی گفت: تهیه و تالیف کتاب زندگینامه شهدای استان ، برسی سبک مدیریت اسلامی با الگوپذیری از شهدای استان، برگزاری یادواره شهدای دانشجو و دانش‌آموز، کرسی‌های آزاد اندیشی و نظریه پردازی با محوریت شهدا و ایثارگران استان و نظرسنجی با موضوع اثر بخشی کنگره شهدا در قبل و بعد از برگزاری کنگره شهدا اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =