۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۹
کد خبرنگار: 1880
کد خبر: 83602885
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز ماموریت سفیر جدید ایران در تونس

تهران - ایرنا - محمدرضا رئوف شیبانی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در تونس با استقبال زهیر مدیر کل تشریفات وزارت خارجه تونس وارد محل ماموریت خود شد.

به گزارش سفارت ایران تونس، علاوه بر این مقام تونسی در جریان استقبال از سفیر جدید ایران در پاویون فرودگاه بین المللی کارتاژ تونس پایتخت تونس کیوان ایمانی سرپرست موقت نمایندگی جمهوری اسلامی ایران و دیپلمات های ایرانی مقیم تونس نیز حضور داشتند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس از شش ماه قبل به دنبال پایان ماموریت حجت الاسلام مصطفی بروجردی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در تونس به صورت سرپرست نمایندگی اداره می شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸ در دیدار پیش از عزیمت سفیر جدید ایران در تونس بر ضرورت تقویت و توسعه بیش از پیش همکاری ها بین دو کشور و به خصوص در بخش اقتصادی و حضور گسترده تر بخش خصوصی ایران در تونس به عنوان مهم ترین محور ماموریت شیبانی تاکید کرد.

شیبانی پیشتر سمت هایی چون کاردار در قبرس،  رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در مصر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در دوران جنگ ۳۳ روزه این کشور با رژیم صهیونیستی، معاون خاورمیانه و مشترک المنافع وزارت خارجه و سفیر ایران در سوریه را بر عهده داشت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =