۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83602838
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گروههای مختلف عراقی با برهم صالح دیدار می‌کنند

تهران- ایرنا- گروههای سیاسی مختلف عراق از جمله گروههای شیعه این کشور امروز شنبه با "برهم صالح" رئیس جمهور این کشور دیدار می کنند.

این دیدار در حالی انجام می شود که صحنه سیاسی عراق در تکاپوی انتخاب نخست وزیر است.

در همین ارتباط "امجد العقابی" نماینده فراکسیون "سائرون" در پارلمان عراق امروز از برهم صالح خواست افرادی را که نام آنان برای نخست وزیری مطرح است، به مردم معرفی کند و از مردم بخواهد مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند.

وی همچنین یادآور شد، ملت و تاریخ عراق در صورتی که رئیس جمهور در خصوص نخست وزیری تسلیم فشار احزاب با نفوذ شود او را نخواهند بخشید.

این در حالی است که در پی  گسترش دامنه تظاهرات و اعتراضات مردمی در عراق، "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر این کشور استعفا کرد؛ اقدامی که پیش بینی می شد  برون رفت از  اوضاع نابسامان اجتماعی و سیاسی عراق را تسهیل کند و روند امور را به سمت گشایش پیش ببرد اما با ادامه اعتراض ها و حضور معترضان در خیابان ها و بهره برداری عناصر نفوذی وابسته به بیگانگان از تظاهرات مردمی، روند امور در عراق رو به سمت هرچه پیچیده شدن حرکت کرده است.

آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت دینی عراق در بیانیه ای که روز گذشته به نقل از ایشان منتشر شد، ضمن تاکید بر استفاده از سازوکارهای قانونی برای برون رفت از بن بست کنونی، راهکار خروج عراق از بحران موجود را انتخابات زودهنگام عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =