۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83602818
۱ نفر

برچسب‌ها

«کلوپ» امشب روی ماه راه می‌رود

تهران- ایرنا- «یورگن کلوپ» معتقد است که قهرمانی لیورپول در جام باشگاه‌های جهان درست مثل «قدم گذاشتن اولین انسان روی کره ماه است.»

مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا امشب در دوحه قطر در فینال جام باشگاه‌های جهان به مصاف فلامینگو قهرمان جام لیبرتادورس خواهد رفت.

لیورپول که با ۱۸ قهرمانی لیگ جزیره و ۶ قهرمانی اروپایی یکی از پرافتخارترین باشگاه‌های جهان محسوب می‌شود، تاکنون هرگز جام باشگاه‌های جهان را بالای سر نبرده است.

لیورپول جام بین قاره‌ای را پیش از ادغام با جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۰۵، در سال ۱۹۸۱ و ۱۹۸۴ به ترتیب در برابر فلامیگو و ایندیپندینته واگذار کرد و قرمزهای آنفیلد در این سال نیز مغلوب سائو پائولو شدند.

کلوپ در این باره اظهار داشت: نمی‌دانم شما با چیزی که تاکنون برایتان رخ نداده چه برخوردی می‌کنید اما به نظر من مثل پا گذاشتن روی ماه است.

مرد آلمانی افزود: شاگردان من هر بار که بازی می‌کنند، نشان می‌دهند که تشنه پیروزی هستند. آیا اینکه تمام یک کشور یا یک قاره می‌خواهد فلامینگو این جام را ببرد، برای آن تیم یک مزیت است؟ من این‌طور فکر نمی‌کنم. مکزیکو بیشتر از مردم انگلیس تمایل به پیروزی داشت اما آنها (مونتری) را شکست دادیم بنابراین خواهیم دید چه اتفاقی رخ خواهد داد.

کلوپ تاکید کرد: بازیکنان نیز مشکلی ندارند. چند ماه پیش نظر آنان را جویا شدیم؛ البته نه اینکه آنان تصمیم گیرنده باشند بلکه دوست داشتیم به نگاه آنان به این تورنمنت پی ببریم؟ و آنها گفتند «پیش می‌رویم» و از آن روز تاکنون این نگاه هیچ تغییری نکرده است.

وی تصریح کرد: لیورپول ۱۰۰ درصد آماده است. نیازی نیست کسی اهمیت بازی را به آنان گوشزد کند. آنها فوتبالیست و ورزشکار هستند و می‌خواهند تا جایی که می‌توانند جام ببرند. بگذارید این‌گونه بگویم؛ تیم به نوعی برنده جام جهانی می‌شود. قهرمان جهان شدن افتخاری است که به ندرت رخ می‌دهد و با توجه به اینکه بیشتر آنان در کشورهای‌شان هرگز شانش بردن جام جهانی را ندارند، بنابراین دوحه تنها فرصت آنان است. البته برای من هم این‌گونه است. اما چه کسی به من اهمیت می‌دهد؟ فشاری حس نمی‌کنم اما یک شانس بسیار بزرگ را لمس می‌کنم و می‌خواهم قهرمان شویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =