راهداران سراسر کشور در زمان مدیریت سیل درخشیدند

یاسوج- ایرنا- مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، با اشاره به سیل فروردین ماه امسال در بیشتر استان ها، گفت: علی رغم خسارت های بسیار این سیل، راهداران در تمامی استان ها هم پای دیگر مسئولان در زمان مدیریت سیل درخشیدند.

۲۶ آذر تا اول دی هر سال به عنوان هفته راهداری و حمل و نقل نامگذاری شده است.

به گزارش ایرنا، مجید صباغ زاده روز شنبه در همایش بزرگداشت هفته حمل و نقل رانندگان و راهداری در یاسوج اظهار داشت: همکاری و تعامل میان دستگاه های اجرایی و مردم سبب شد تا حد زیادی از خسارت ها، تلفات جانی و مالی و دیگر مشکلات حاصل از سیل کاسته شود.

وی افزود: در اربعین حسینی امسال با توجه به حجم بالای زائران نیروهای حمل و نقل و راهداری همچون گذشته حماسه آفریدند و در خدمات رسانی به مردم بدون هیچ کوتاهی با بالاترین کیفیت به مسافران خدمت کردند.

مدیر دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بیان کرد: حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای یکی از مهم ترین ارکان امداد رسانی در تمامی بحران هاست.

صباغ زاده عنوان کرد: فعالان این عرصه با داشتن روحیه بسیجی به طور شبانه روز به منظور فراهم آوردن آرامش مردم در سطح جاده های کشور در تلاشند و عظمت کار آن ها در جاده های کوهستانی، صعب العبور و مناطق گرم و کویری به وضوح بیشتری دیده می شود.

وی ابراز داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با در نظر گرفتن تمام شرایط موجود به فکر راهداران خواهد بود و برای رفاه حال آن ها از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با توجه به اینکه منابع مالی موجود جوابگوی کار و طرح های جدید در حوزه راه نیست، راه ها باید به عنوان یک سرمایه ملی حفاظت شوند.

عزیز فیلی تاکید کرد: در این خصوص بهتر است که طرح های نیمه تمام در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای تکمیل شوند و از هدر رفت منابع جلوگیری کرد.

وی بیان کرد: این استان افزون بر پنج هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که ارزش افزوده آن ها حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ابعاد مختلف جامعه به طور مستقیم و غیر مستقیم با بخش حمل و نقل مرتبط هستند و این حوزه نقش موثری در اقتصاد کشور دارد.

فیلی عنوان کرد: دولت در سال های اخیر توجه ویژه ای به بخش حمل و نقل این استان داشته اما می طلبد کارهای بیشتری در این خصوص انجام گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: راهداران این استان در تمامی بحران ها برای مقابله با مشکلات آمادگی دارند و باد و باران و سیل آن ها را از پای در نمی آورند.

محمد نصیری راد با اشاره به طرح زمستانی راهداری، افزود: عملیات راهداری، برف روبی و امداد رسانی به مسافران در تمامی جاده های ارتباطی این استان تا پایان فروردین ماه امسال ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: هم اینک ۲۴ راهدارخانه ثابت و سیار در محورهای مواصلاتی این استان در حال خدمت‌رسانی به رانندگان هستند.

خدمات رسانی با ۱۸۵ دستگاه وسیله نقلیه سبک، نیمه سنگین و سنگین در جاده‌های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام است.

در این راهدارخانه‌ها بیش از ۲۰۰ نفر آماده باش و ۱۰۰ نفر نیروی پشتیبان برای ارائه خدمت به مسافران در عملیات‌های راهداری پاییز و زمستانه مستقر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =