۱۳ میلیارد ریال برای رفع آبگرفتگی معابر آبادان و خرمشهر پرداخت شد

آبادان - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۱۳ میلیارد ریال برای برطرف شدن آبگرفتگی معابر ناشی از بارندگی به شهرداری‌های آبادان و خرمشهر پرداخت شد.

اسماعیل زمانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این میزان اعتبار پیش از آغاز بارندگی‌ها و برای خرید پمپ‌های تخلیه آب در اختیار شهرداری‌های آبادان و خرمشهر قرار گرفت.

وی افزود: به منظور تسهیل در امور و برنامه‌ریزی مناسب برای کنترل پیامدهای ناشی از مشکلات پس از باران، سازمان منطقه آزاد اروند مبالغی را در اختیار شهرداری‌های آبادان و خرمشهر قرار داد تا با مدیریت و هدایت رییس ستاد بحران شهرستان‌های آبادان و خرمشهر در این زمینه هزینه شود.

زمانی با بیان اینکه ۹ میلیارد ریال به شهرداری آبادان و چهار میلیارد ریال به شهرداری خرمشهر پرداخت شده ادامه داد:زیرساخت‌های شهری در آبادان و خرمشهر به نوسازی نیاز دارند و برای انجام آن به حمایت دولت نیاز است.

وی گفت: برای ایجاد شبکه فاضلاب شهری آبادان به ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تامین آن از بودجه محلی و استانی خارج است.

به گزارش ایرنا با گذشت پنج روز از بارندگی ، کوی ولیعصر(عج) آبادان همچنان دچار آبگرفتگی است.

در بارندگی هفته گذشته ۱۱۵میلیمتر بارندگی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر ثبت شد که باعث تعطیلی مدارس و ادارات این ۲ شهرستان در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =