زینی‌وند: تاثیر کارهای فرهنگی به مراتب بیشتر از اجرای زیرساخت‌های عمرانی است

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تاثیر انجام کارهای فرهنگی به مراتب از اجرای طرح‌های زیرساختی مثل راه‌آهن، گازرسانی و غیره برای توسعه این استان بالاتر و بیشتر است چرا که توسعه تنها بر محور پول و اقدامات سخت‌افزاری ایجاد نمی‌شود بلکه فعالیت‌های فرهنگی عامل توسعه زیربنایی است.

علی‌ زینی‌وند روزشنبه در نشست شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم کوتاه “آسوریک” اظهار داشت: کسانی که در رابطه با توسعه استان تلاش می‌کنند عمده دیدگاه‌شان توسعه سخت‌افزارها همچون ایجاد جاده، فرودگاه، راه آهن، منطقه آزاد و امثال آن است درصورتی که با توجه به شرایط استان انجام کار فرهنگی نیز از ضرورت‌های آن است.

وی گفت: توسعه چابهار مدلی است که نشان می دهد اختصاص اعتبار به یک منطقه و ایجاد زیرساخت لزوماً منجر به توسعه و فرهنگ‌سازی نمی‌شود و ممکن است توسعه نامتوازن و بدون پیوست فرهنگی و اجتماعی و بدون کارشناسی به ضدتوسعه تبدیل شود.
 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: از دهه هفتاد که منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی و اعتبارات کلان به این منطقه سرازیر شد از همان زمان حاشیه‌نشینی و فقر در این منطقه افزایش پیدا کرده که این روند به دلیل توسعه تک بعدی و عدم توجه به پیوست اجتماعی آن است.
 
زینی‌وند تصریح کرد: هدف از توسعه این است که مردم منطقه به رفاه و آسایش و زندگی مرفه برسند و از قِبَل تولید و ظرفیت‌های آن منطقه، کشور نیز بهره‌مند شود.
 
وی افزود: این خلأ را رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و به ویژه سینمایی می تواند پر کند و در این زمینه  هنرمندان عرصه هنر و سینما به عنوان افرادی که می‌توانند به مسوولان تلنگر بزنند و حساسیت ایجاد و دیدگاه‌ها را عمیق تر کنند نقش مهمی دارند.

شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه آسوریک از ۱۲ دی ماه به مدت چهار روز در زاهدان با حضور استان‌های خراسان شمالی، سمنان، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، تهران و سیستان و بلوچستان از سوی انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود.
 
این جشنواره با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای فیلمسازان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز و ثبت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش جشنواره در سه بخش مسابقه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =