۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83602782
۳ نفر

برچسب‌ها

رییس جدید شوراهای حل اختلاف قم معارفه شد

قم – ایرنا – آیین معارفه رییس جدید شوراهای حل اختلاف قم روز شنبه در سالن همایش ساختمان آموزش دادگستری استان برگزار و طی آن حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید قربانی به ریاست این شورا معرفی شد.

رییس سابق شوراهای حل اختلاف قم در این آیین گفت: آمار شعبه‌های حل اختلاف این استان در سال ۱۳۹۲، بالغ‌بر  ۱۸۷ شعبه بود و این در حالی است که بخشی از این شعبه‌ها چندین سال فعال نبود و هیچ آمار دقیقی از تعداد شعبه‌های شوراهای حل اختلاف در استان وجود نداشت.

سید حمید اسماعیلی افزود: هم‌اکنون ۴۰۷ تن در شوراهای حل اختلاف استان مشغول فعالیت هستند ضمن اینکه در قم، ۶۹ شعبه و ۴۴ شعبه دادرسی پرونده‌های حقوقی ذیل این شوراها مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

وی ادامه داد: ۶۳ هزار دادنامه در سال ۹۷ در شوراهای حل اختلاف استان صادر و ۱۵ هزار پرونده کیفری سال گذشته وارد این شوراها شده است.

اسماعیلی، تاکید کرد: ۷۹ درصد پرونده‌های کیفری که سال ۹۷ در شوراهای حل اختلاف استان مورد ارزیابی قرارگرفته منجر به صلح و سازش شده است.

در این آیین که حجج‌اسلام حکمت علی مظفری رییس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور، علی مظفری رییس کل دادگستری قم و حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب این استان حضور داشتند، از زحمات سید حمید اسماعیلی رییس سابق شوراهای حل اختلاف استان قم تقدیر و حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید قربانی به‌عنوان رییس جدید این شورا معرفی شد.

همچنین در این جلسه حکم ۲۲ قاضی شوراهای حل اختلاف استان که به امضای حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه رسیده بود، به آن‌ها ابلاغ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =