بیش از ۱۵هزار متر دام هوایی در شهرستان لنگرود جمع آوری شد

لاهیجان-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: با آغاز فصل سرما و مهاجرت پرندگان به گیلان تاکنون بیش از ۱۵هزارمتر دام های هوایی در این شهرستان کشف و جمع آوری شده است.

سیدامین نجات روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی یک عملیات جمع آوری دام های هوایی توسط کارشناسان اداره و یگان حفاظت محیط بانی چاف و چمخاله  طی روز گذشته  ۲۰ رشته دام هوایی  هر رشته به طول بیش از یکصدمتر کشف و جمع آوری شد.

وی خاطرنشان کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست چاف و چمخاله به همراه کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست لنگرود این عملیات را  در اراضی روستاهای  کیاکلایه،کلیدبر و فتیده  این شهرستان انجام دادند که در این مناطق علاوه بر جمع آوری دام های هوایی ،دیگر  ادوات جرم  کشف و کومه های شکار هم  تخریب هم شدند.

نجات یادآور شد: درطول فصل پاییز تاکنون بین یکصد تا ۲۰۰ دام هوایی به طول حداقل ۱۵ تا ۲۰هزار متر از متخلفان شکار در این منطقه جمع آوری شده است.

وی تصریح کرد:شکارچیان پرندگان در منطقه جلگه ای شهرستان لنگرود به دو روش دام گذاری تور هوایی  در مسیر پرندگان در مزارع و اراضی کشاورزی  و از طریق تورهای زیر آبی اقدام به صید آبزیان می کنند.

وی  دام هوایی برای شکار پرندگان  را یک وسیله شکار غیر مجاز ذکر  و از مردم درخواست کرد در  زمینه تامین امنیت پرندگان و جلوگیری از شکار غیرمجاز با ماموران محیط زیست همکاری داشته باشند.

پرندگان مهاجر در فصل مهاجرت  برای زمستان گذرانی علاوه بر تالاب ها و آبگیرهای  گیلان ، اراضی کشاورزی و هموار شهرستان های جلگه ای این استان را نیز به منظور تغذیه انتخاب می کنند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =