شورای سلامت کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل می‌شود

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تشکیل شورای سلامت کارکنان این وزارتخانه خبر داد و گفت: سلامتی و امور رفاهی کارکنان از اولویت‌های برنامه ای این معاونت است از این رو اقداماتی در سال جاری انجام شده و اقداماتی نیز برای اجرا مد نظر است.

لادن حیدری روز شنبه با اشاره به اهمیت سلامت جسمی و روحی کارکنان، گفت: حمایت از کارکنانی که دارای بیماری خاص هستند یا در خانواده بیمار خاص دارند و همچنین حمایت از بانوان خود سرپرست از جمله اقدامات این معاونت است.

وی همچنین افزود: سلامت و شادابی کارکنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است به این منظور برنامه های ورزشی برای کارکنان تدارک دیده شده و مسابقاتی نیز برای کارکنان برنامه ریزی و اجرا شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال یادآور شد: در ۱۱ واحد ساختمانی، مسابقات دارت با حضور ۶۳۰ نفر برگزار و مسابقات تیراندازی نیز با حضور ۹۸ نفر از آقایان و ۲۶ نفر از بانوان همکار در مجموعه فرهنگی ورزشی برق تهران برگزار شد.

حیدری در ادامه با اشاره به برنامه های ورزشی کارکنان نیز، اظهار داشت: امکانات موجود در باشگاه ورزشی وزارتخانه در اختیار کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. ضمن این که با تلاش واحد خدمات و رفاه موفق به اخذ تخفیف استفاده از استخر برای پرسنل شده ایم.

وی در خصوص برنامه های سلامت کارکنان هم گفت: در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز اورژانس ۸۵۳ نفر از کارکنان ثبت کنترل فشار خون داشتند. همچنین همایشی به منظور پیگیری بیماری های خاص بانوان برگزار گردید و ۳۰۰ نفر در این همایش شرکت کردند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برنامه های آتی این وزارتخانه هم، از تشکیل شورای سلامت، افزایش مراکز سیاحتی و زیارتی، برگزاری مسابقات فوتسال، والیبال، شطرنج، فوتبال دستی و همایش پیاده روی خانوادگی  به عنوان برنامه های آتی این معاونت برای کارکنان خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =