۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83602710
۰ نفر

برچسب‌ها

ادعای رسانه صهیونیستی در مورد ورود تانک های ارتش مصر به لیبی

تهران - ایرنا - پایگاه صهیونیستی "دبکا" مدعی شد که مصر برای مقابله با نیروهای ترکیه و تقویت ارتش تحت فرماندهی ژنرال "خلیفه حفتر"، تعدادی از تانک های خود را در خاک لیبی مستقر کرده است.

این پایگاه خبری روز شنبه افزود، تانک های "مدل T-۷۲ " و نفربرهای مصر پنجشنبه گذشته وارد خاک لیبی شدند. دستور استقرار این تجهیزات توسط "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهوری مصر صادر شده است.

شبکه خبری "العربی جدید" نیز هفته گذشته به نقل از مقامات مصری گزارش داد که وزیر دفاع این کشور موافقت السیسی را برای اعزام تانک های روسی به لیبی دریافت کرده است. 

طبق گزارش پایگاه صهیونیستی دبکا، دستورالعمل هایی نیز به چندین گردان نیروی هوایی مصر اعلام شده تا از نیروهای حفتر برای تسخیر پایتخت لیبی که اکنون در کنترل "دولت وفاق ملی" که مورد تایید جامعه بین الملل است، حمایت کنند.

به ادعای این پایگاه خبری، اقدامات السیسی در واکنش به طرح دولت ترکیه در راستای اعزام نیرو برای مقابله با نیروهای حفتر بوده است. تعدادی از نیروهای حماس نیز با این نیروهای ترکیه آموزش دیده اند.  

بر اساس این گزارش، کمک نظامی ترکیه به دولت وفاق ملی شامل بیش از ۳ هزار مشاور نظامی و همچنین سامانه های تسلیحاتی از جمله موشک های ضد تانک و پهپاد است.

به ادعای دبکا، نیروهای داوطلب ترکیه از گروه "اخوان المسلمین" هستند که جزو جهادی های القاعده سابق و داعش هستند.

"رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرده بود که چنانچه دولت وفاق ملی لیبی درخواست کند، آنکارا این آمادگی را دارد تا نیروهای نظامی‌ اش را به لیبی اعزام کند.

 ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی حفتر توسط کشورهای مصر، امارات و روسیه حمایت می شود. مصر که از سمت غرب با لیبی هم مرز است، کمک های تسلیحاتی و اطلاعاتی خود را در اختیار نیروهای حفتر مستقر در شرق لیبی قرار می دهد. امارات نیز اخیرا چندین هواپیمای نظامی ساخت آمریکا را در اختیار نیروهای حفتر قرار داده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =