استاندار کردستان با خانواده کولبران جان باخته ابراز همدردی کرد

سنندج - ایرنا - بهمن مرادنیا استاندار کردستان روز شنبه در پیامی جان‌باختن «فرهاد و آزاد خسروی» که در ارتفاعات تته اورامان گرفتار کولاک شدند را به خانواده و مردم داغدار آن دیار تسلیت گفت.

در پیام استاندار کردستان آمده است: خبر جان‌باختن فرهاد و آزاد خسروی، دو کولبر جوان که برای کسب روزی حلال و گذران زندگی راە دشوار و پر مشقت کولبری را پیش گرفتند و در این راه جان عزیز خود را در ارتفاعات تتە اورامان بر اثر کولاک برف و سرما از دست دادند، موجب تاسف و اندوه عمیق شد.
حادثه به قدری جانکاه و دردناک است که دل هر انسان با وجدان و آزاده‌ای را به درد می آورد و یادآور این نکته است که باید هر چه زودتر تدابیر و راهکارهایی اندیشیده شود که مسیر و روش امرار معاش به این شکل پایان یابد تا در آینده از تکرار حوادث تلخ و ناگوار از این دست جلوگیری شود.
اینجانب ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به خانواده داغدارعزیزان در گذشته «فرهاد و آزاد خسروی»، برای ایشان از پیشگاه خداوند متعال مغفرت و آرامش ابدی و برای بازماندگان و داغداران این تراژدی غم انگیز صبر جمیل خواستارم.

جسد نوجوان ۱۷ ساله مریوانی که از سه روز پیش در ارتفاعات تته هورامان مفقود شده بود، عصر جمعه توسط ادادگران جمعیت هلال احمر و اهالی منطقه در محلی به نام گناوه پیدا شد.

مردم منطقه همراه با نیروهای امدادی از سه روز پیش در ارتفاعات تته حضور داشتند و تمام همت و تلاش خود را علیرغم سرمای شدید هوا برای یافتن این نوجوان بکار بسته بودند که بعد از ۷۲ ساعت جسد او را پیدا کردند.

این نوجوان اهل روستای نی بخش مرکزی مریوان است که روز سه شنبه هفته جاری به همراه آزاد خسروی برادر بزرگترش به ارتفاعات تته رفته بود که در حین برگشت گرفتار برف و کولاک شدید شده بودند.

برادر بزرگتر این نوجوان ۲۱ سال سن داشت و جسدش همان روز اول پیدا شد که به دلیل سرمای شدید هوا جان خود را از دست داده بود ولی به دلیل بارش سنگین برف جسد برادر کوچکتر مفقود ماند.

بیش از ۲ هزار نفر از مردم روستاهای اطراف و چند تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر کردستان سه شبانه روز در ارتفاعات ژالانه و تته مشغول جستجو برای یافتن این نوجوان بودند.

امدادگران جمعیت هلال احمر با کمک مردم و نیروهای نظامی و انتظامی موفق به کشف جسد این نوجوان شدند،  در این سه روز، نیروهای امدادی تمام تلاش خود را بکار گرفتند و روز جمعه،  ۶ تیم امداد و نجات شامل ۲ تیم از سنندج، ۲ تیم مریوان و ۲ تیم از سروآباد، برای یافتن این نوجوان در منطقه حضور پیدا کردند.

گردنه تته در مسیر ارتباطی بین استان‌های کردستان (سروآباد) و کرمانشاه قرار دارد که به‌علت بارش سنگین برف و کولاک شدید تقریباً ۶ ماه از سال بسته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =