جشن یلدای مهربانی در مترو تهران برگزار شد

تهران - ایرنا - به مناسبت روز جهانی مهاجران و در آستانه شب یلدا، جشن یلدای مهربانی با حضور جمعی از مهاجران کشور افغانستان مقیم تهران در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش روز شنبه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، این برنامه که به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و با شعار «تهران شهر دوستدار مهاجران» در حالی برگزار شد که گروهی از فعالان فرهنگی و هنری کشور افغانستان با برپایی غرفه های متنوع فرهنگی در ایستگاه امام خمینی (ره) به معرفی فرهنگ مردم کشور همسایه شرقی پرداختند.

در برنامه جشن یلدای مهربانی نمایشگاه عکس و کتاب با موضوع زندگی و فرهنگ کشور افغانستان، معرفی خدمات و دستاوردهای مهاجران مقیم، محصولات فرهنگی، صنایع دستی و پوشاک و هم چنین اجرایی موسیقی محلی در معرض تماشای مسافران مترو قرار گرفت.  
گفتنی است، ‌ جشن یلدای مهربانی ۲۶ تا ۲۹ ماه جاری در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) برگزار شد.
همچنین با مشارکت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و موسسه هفت خوان، برنامه «جشن یلدا» در ایستگاه های منتخب مترو برگزار می شود.

در این برنامه فرهنگی که با چیدمان سفره شب یلدا در ایستگاه های تجریش، ابن سینا، امام خمینی (ره)، میدان حضرت ولی عصر (عج) و ارم سبز برگزار می شود، مسافران مترو به استقبال شب یلدا و فصل زمستان می روند.

این برنامه امروز (شنبه) از ساعت ۱۵ تا ۲۱ برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =