۳۰ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83602649
۰ نفر

برچسب‌ها

جراحی اهدای عضو برای شش نفر در مشهد انجام شد

مشهد- ایرنا- شش بیمار نیازمند اعضای حیاتی بدن، امروز ۳۰ آذر با جراحیهای جداگانه پیوند عضو از یک بیمار ۴۳ ساله دچار مرگ مغزی در مشهد جان دوباره گرفتند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در قالب نهصد و شصت و چهارمین عمل جراحی پیوند اعضا از اهداکننده مرگ مغزی در این دانشگاه اعضای روانشاد "بهروز روحانی" پس از طی مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌، در بیمارستان منتصریه مشهد بطور رایگان به بیماران نیازمند اهدا شد. 

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه‌های مرحوم روحانی به یک بانوی ۴۷ ساله ساکن سبزوار و یک مرد ۵۶ ساکن تربت‌حیدریه پیوند زده شد. 

وی ادامه داد: کبد آن مرحوم فقید نیز در بیمارستان منتصریه به یک شهروندی ۴۶ ساله مشهدی اهدا شد تا به وی زندگی دوباره‌ بخشد. 

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قسمتی از پوست بیمار مرگ مغزی هم به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد و قرنیه‌های وی جهت پیوند به "بانک چشم" دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا شد تا به بیماران نیازمند پیوند زده شود.

واحد پیوند اعضاء از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیر پوشش خدمات خود دارد از سال ۱۳۸۰ تاکنون فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =